Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Mąż znęca się nad żoną

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Mąż mojej przyjaciółki wciąż się nad nią znęca, nie bije jej ale ciągle wszczyna awantury. Czy w takiej sytuacji może interweniować policja? Może trzeba to zgłosić gdzieś indziej? Proszę o pomoc


  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Dowód w sprawie o znęcanie się

  Chcę założyć mężowi sprawę o znęcanie się. Czy dowodem w sprawie może być opinia psychologa do którego chodzi mąż. Mąż dokładnie opowiedział psychologowi co zrobił. Odbyło się to w mojej obecności.

 • Eksmisja współmałżonka

  Czy można eksmitować ze wspólnego mieszkania własnościowego męża /sprawa rozwodowa w toku/. Eks-mąż nie pracuje od dwóch lat /nie daje pieniędzy na opłaty, ani na życie/, jest alkoholikiem, znęca się psychicznie i fizycznie nad żoną. Dziecko bardzo często jest świadkiem tych awantur.

 • Forma zawiadomienia o przestępstwie

  Chcę złożyć zawiadomienie do prokuratury o tym, że mój mąż znęca się psychicznie nade mną i naszymi dziećmi. Dwa lata temu zostałam pobita tak że przebywałam na oddziale neurochirurgii. Czy jest jakiś wzór takiego doniesienia? Co powinnam załączyć do takiego wniosku? (obdukcje posiadam)

 • Złożenie pozwu o rozwód do sądu

  Obie strony chcą rozwodu. Przyczyną jest brak trwały pożycia małżeńskiego. Żona poprosiła o rozwód. Nie jest związana z osobą trzecią. Mąż czyni awantury, straszy odebraniem dziecka, znęca się słownie nad żoną. Oskarża ją o zdradę. Kto powinien pierwszy złożyć pozew do sądu o rozwód? Czy ma to jakiś wpływ na przebieg sprawy? Jeśli mąż pierwszy złoży wniosek i poda jako motyw zdradę małżeńską, czy wtedy ma "większe szanse" na wygranie i orzeczenie winy żony?

 • Zdrada uczuć a wina rozkładu pożycia małżeńskiego

  Czy fakt zakochania się żony w innym mężczyźnie mogę skutecznie użyć na sprawie rozwodowej jako przyczynę rozkładu pożycia małżeńskiego? Czy jest coś takiego w kategoriach prawnych (a nie jedynie moralnych) jak "zdrada uczuć"? Chodzi o to, że tylko tyle mogę żonie przed sądem udowodnić.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane