Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Mąż znęca się nad żoną

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Mąż mojej przyjaciółki wciąż się nad nią znęca, nie bije jej ale ciągle wszczyna awantury. Czy w takiej sytuacji może interweniować policja? Może trzeba to zgłosić gdzieś indziej? Proszę o pomoc


  Odpowiedz Cytuj
 • Witam. Jestem ojcem 4 letniej Mai. Z góry chcę napisac iż nie mam ograniczonych praw rodzicielskich. Z córka widuje sie w każdy weekend lecz problem tkwi w tym że moja córka ostatnio powiedziała mi że konkubent jej matki bije ją w obecności dziecka. Jest to dla mnie nie wyobrażalne że moje dziecko musi na to patrzec. Co robic? O co mogę ubiegac sie w sądzie?
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Fakt znęcania się możesz zgłosić na policję nawet jeśli nie mieszkasz z matką swojego dziecka. Każdy to może zgłosić- nawet sasiad.Byćmoże Twoja "była" nie ma odwagi na to. To jest na dzień dzisiejszy najlepsze rozwiązanie. Jeśli takie postępowanie zostanie wszczęte a świadkiem jest dziecko to policja powiadomi już sama sąd rodzinny ( oczywiście jeśli będą dowody). Pomożesz w ten sposób i dziecku i matce. Podpytaj też córeczkę czy konkubent matki jej nie boje. Jeśli tak to już poważna sprawa .
  Odpowiedz Cytuj
 • Myślałem nad tym aby zgłosic to na policję tylko obawiam sie tego że zanim cała sprawa sie zacznie to matka może przekupic dziecko i kazac mowic mu całkiem co innego niz jest prawdą. Dziecko bardzo sie jej boi zawsze gdy musze ją jechac odwiesc do matki po wspolnym weekendzie córka płacze mowiąc że mama jej nie kocha i na nią krzyczy.
  Odpowiedz Cytuj
 • To tym bardziej powinienes cos z tym zrobic. A moze prywatna wizyta u psychologa na początek? Psycholog ma swoje sposoby na wydobycie takich informacji. Zapewniaj małą ,że bardzo ją kochasz,że mama tez ja bardzo kocha ale jednocześnie wpajaj ,że zawsze trzeba mówić prawdę. Oczywiście delikatnie jej zasugeruj ze prawdę się mówi nawet wtedy kiedy to sie nie podoba innym. Powiem ci tak: Jesli taka sprawa trafiłaby do sądu rodzinnego to ,żadno przekupienie nic nie pomoże. Psycholodzy mają swoje sposoby aby podczas zabawy z dzieckiem wydobyć cenne informacje. A na policję jesli zglaszasz to przekazujesz to co ci dziecko powiedziało i wtedy to juz trafia do sadu rodzinnego ,bo policja nie moze przesłuchać dziecka. Robi to psycholog, bez szkody dla dziecka. Jedno jest pewne- musisz jakos zareagować. Porozmawiaj najpierw z matką dziecka i powiedz ,ze wiesz o wszystkim i jesli ona czegoś nie zrobi to zrobisz to Ty.
  Odpowiedz Cytuj
 • Osobiście ostatnio też miałam takie problemy z moimi dziećmi i wyleczył mnie z nich ten psycholog http://www.maturitas.pl/ niesamowite podejście do klientów !
  Odpowiedz Cytuj
 • Myślę, że możesz spytać swoją byłą, czy to prawda. Jeśli tak, namów ją do zgłoszenia tego lub sam zgłoś to na policję.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Dowód w sprawie o znęcanie się

  Chcę założyć mężowi sprawę o znęcanie się. Czy dowodem w sprawie może być opinia psychologa do którego chodzi mąż. Mąż dokładnie opowiedział psychologowi co zrobił. Odbyło się to w mojej obecności.

 • Eksmisja współmałżonka

  Czy można eksmitować ze wspólnego mieszkania własnościowego męża /sprawa rozwodowa w toku/. Eks-mąż nie pracuje od dwóch lat /nie daje pieniędzy na opłaty, ani na życie/, jest alkoholikiem, znęca się psychicznie i fizycznie nad żoną. Dziecko bardzo często jest świadkiem tych awantur.

 • Forma zawiadomienia o przestępstwie

  Chcę złożyć zawiadomienie do prokuratury o tym, że mój mąż znęca się psychicznie nade mną i naszymi dziećmi. Dwa lata temu zostałam pobita tak że przebywałam na oddziale neurochirurgii. Czy jest jakiś wzór takiego doniesienia? Co powinnam załączyć do takiego wniosku? (obdukcje posiadam)

 • Złożenie pozwu o rozwód do sądu

  Obie strony chcą rozwodu. Przyczyną jest brak trwały pożycia małżeńskiego. Żona poprosiła o rozwód. Nie jest związana z osobą trzecią. Mąż czyni awantury, straszy odebraniem dziecka, znęca się słownie nad żoną. Oskarża ją o zdradę. Kto powinien pierwszy złożyć pozew do sądu o rozwód? Czy ma to jakiś wpływ na przebieg sprawy? Jeśli mąż pierwszy złoży wniosek i poda jako motyw zdradę małżeńską, czy wtedy ma "większe szanse" na wygranie i orzeczenie winy żony?

 • Zdrada uczuć a wina rozkładu pożycia małżeńskiego

  Czy fakt zakochania się żony w innym mężczyźnie mogę skutecznie użyć na sprawie rozwodowej jako przyczynę rozkładu pożycia małżeńskiego? Czy jest coś takiego w kategoriach prawnych (a nie jedynie moralnych) jak "zdrada uczuć"? Chodzi o to, że tylko tyle mogę żonie przed sądem udowodnić.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane