Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zmiana formy kontaktów-jakie szanse?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Od sierpnia 2008r mam ustalone kontakty z dzieckiem w obecności kuratora(raz w miesiącu).Kuratora mam przyznanego lecz nie korzystam z tej formy.Sąd przyznał kuratora ze względu na moje złe relacje,oraz niewywiązywanie się matki mojego dziecka ze spotkań.
  Aktualnie była żona ma"przebłyski" i spotykamy się raz na 2 miesiące(jak ma humor);-).Chcę złozyć wniosek do sądu o zmianę formy spotkań(bez kuratora).Jakie są szanse na powodzenie?Spotykając się"poza wyrokiem"oboje łamaliśmy postanowienia(formę).Wiem,że w sądzie ex może się nie przyznać do tych spotkań.Syn ma 12lat,spotykam się regularnie z wychowawcą szkolnym(nauczycielem).na okoliczności spotkań z synem nie mam świadków w postaci"osób trzecich".Nauczycielka,myślę,ze zgodziła by się zeznać w sądzie,dużo rozmawiamy o moim problemie.
  Moje pytanie jakie są szanse na zmianę formy i miejsca spotkań moich z dzieckiem?Bo przecież od 2008roku nie korzystam ze spotkan w formie"kuratorskiej".Kilka razy odbyłem rozmowę telefoniczną z kuratorem i poinformowałem go,że matka dziecka nie ma czasu na spotkanie.

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, Radziłabym uzyskać opinię od przyznanego kuratora o odbywanych spotkaniach z dzieckiem. Nie wiem jakie były przesłanki do poprzedniego określenia zakresu kontaktów z dzieckiem, można też przemyśleć wniosek o badanie w RODK? Dobrze też mieć jakiegoś świadka na okoliczność odbywania przyznanych kontaktów oraz ich sposobu. Generalnie wszystko zależy od Pana merytorycznego przygotowania do sprawy i przedstawienia okoliczności. Bez znajomości szczegółów trudno coś innego teraz doradzić.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Witam.Dziękuję Panu za szybką odpowiedz. Z kuratorem kontaktowałem się tylko telefonicznie aby powiadomić czy spotkanie sie odbędzie(ex nie miała czasu).Kurator bezpośrdnio nie chciał załatwiać spotkania z synem.Więc żadnej notatki pewnie nie będzie.Poprzednio sąd wyznaczył spotkania moje z synem w jego miejscu zamieszkania(ex usilnie o to zabiegała,nastawiała syna i na rodk wyszło że"więzi sa rozluznione").Ponadto podczas moich spotkan z synem w miejscu zamieszkania syna dochodziło do potyczek słownych i fizyczych ze strony ex męża pod moim adresem.Dlatego złożylem wniosek do sądu aby spotkania odbywały się poza miejscem zamieszkania syna(zał.obdukcje lek naruszenia mojej cielesności poniżej 7 dni).Więc sad postanowił zabezpieczyć spotkania kuratorem. Kontakty moje z ex żoną"odświeżyły" się gdzy chciała mojej zgody na wydanie paszportu dla syna.Zgodziłem się a ona w zamian umożliwiła mi kilka spotkań.wywiązuję się z obowiązku alimentacyjnego regularnie.ex postanowiła abym zasponsorował wyjazd na (dodoatkowy)obóz syna.Zgodzilem się dofinansować w 50% po ukazaniu przez nią faktury VAT.no i wtym momencie nie wykupiłem "abonamentu na koleje spotkania z synem".nie ma kasy nie ma spotkań.Ex nie chce obecności kuratora w jej miejscu zamieszkania dlatego wymiguje się od spotkań.Dlatego pomyślałem,żeby złożyć wniosek o spotkania poza miejscem zamieszkania syna bez kuratora.Tylko nie wiem jak to"ugryzć" dziękuję za każdą odpowiedz
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

 • Oświata po zmianach

  Jak doszło do nowelizacji przepisów oświatowych?Uchwalenie ustawy z dnia (...)

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zmiana warunków umowy o pracę w postaci podwyższenia wynagrodzenia

  Czy zmiana warunków umowy o pracę w postaci podwyższenia wynagrodzenia, może zostać ustalona tylko w formie ustnej?

 • Zmiana pracodawcy jako pożyczkodawcy

  Czy zmiana pracodawcy jako pożyczkodawcy wymaga formy pisemnej, jeżeli w par. 7 umowy pożyczkowej zapisano, iż zmiana warunków umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności, a jeśli tak to jakie to powoduje konsekwencje?

 • Formy testamentu zwykłego

  Jakie są w prawie polskim dopuszczalne formy testamentu zwykłego?

 • Zmiana roztrzygnięcia ws. kontaktów z dzieckiem po upływie terminu do wniesienia apelacji

  Minął termin do wniesienia apelacji w sprawie dot. kontaktów z dzieckiem. Czy mogę jeszcze jakoś starać się zmienić częstotliwość kontaktów ojca z dzieckiem?

 • Orzeczenie separacji a kontakty z dziećmi

  Zawarłem ugodę z żoną co do kontaktów z dzieckiem, było to w trakcie orzeczenia separacji. Jaka jest różnica pomiędzy taką ugodą a orzeczeniem w wyroku rozwodowym orzeczenia o władzy rodzicielskiej? Czy godząc się "tylko" na separację nie utrudniłem sobie drogi do kontaktów z dzieckiem? Ponieważ żona utrudnia mi te kontakty, czy nie powinienem złożyć pozwu o rozwód i wniosku o pozbawienie czy ograniczenie władzy rodzicielskiej żony? A jeśli złożę taki wniosek w trakcie postępowania przed sądem ( na wniosek żony o ograniczenie mi władzy rodzicielskiej) i sąd uzna mój wniosek ( np. ograniczy prawa żonie) to jakie to będzie miało znaczenie jeśli potem będę chciał uzyskać rozwód? Czy orzeczenie o separacji i ugoda co do kontaktów z dzieckiem jest tak jakby "mniej ważna" niż wyrok rozwodowy z orzeczeniem o władzy rodzicielskiej? Bo ja rozumiem to tak: gdyby był rozwód i orzeczono by o władzy rodzicielskiej żony - mógłbym wnieść o zmianę tego wyroku, a przy orzeczeniu separacji i ugodzie - mogę składać tylko wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich żonie, która dzięki mojej ugodzie ma je całkowite?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane