Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zaginoł ojciec, pozostawił majątek.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • qtm82
  Wysłany: 2008-12-29 10:46:00

  Witam.
  Pisze na tym forum w takiej sprawie. - Mój ojciec zaginął poza granicami Polski i pozostawił swój majątek, znalazłem w internecie informacje, że mogę dostać opiekę nad jego majątkiem ? kurator.
  Taką treść znalazłem na stronie www.zaginieni.pl :

  ,,Zabezpieczenie majątku osoby zaginionej ? kurator
  Istnieje możliwość sprawowania opieki nad majątkiem osoby zaginionej przez członka jej rodziny .Należy w takiej sytuacji złożyć wniosek o ustanowienie kuratora dla osoby, która z powodu nieobecności nie może prowadzić swoich spraw (podstawa prawna art. 184 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego) z jednoczesnym wskazaniem osoby kuratora. Najlepiej, żeby kuratorem była osoba bliska, której zależy na zabezpieczeniu majątku zaginionego. Wniosek należy złożyć do sądu opiekuńczego właściwego dla ostatniego miejsca zamieszkania osoby zaginionej. Taki kurator będzie mógł dokonywać różnego rodzaju czynności prawnych na rzecz majątku zagin

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane