Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Emerytura

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam
    Moja znajoma słyszała, że emerytury mają być podwyższone. Czy to prawda? Czy ktos z Państwa wie coś na ten temat?


    Odpowiedz Cytuj
  • Witam Mam takie pytanie czy muszę odejść na emeryturę skoro jeszcze nie chcę, ale juz mi się należy?Czy mój pracodawca może mi kazać odejść? z góry dziękuję za pomoc
  • Reklama

  • Witam Mam takie pytanie czy przysługuje pracownikowi jakaś ochrona przed emeryturą i ile ona trwa?a co w sytuacji gdy pracodawca zwoni pracownika podaczas tej ochrony?Z góry dziękuję za odpowiedzi
  • Witam! Mam takie pytanie czy jeśli dostaje się rentę po zmarłym małżonku, to czy po czasie zamienia sie to na emeryturę po nim?Z góry dziękuję za pomoc
  • Witam mam takie pytanie pracuje od wielu lat w jedenj firmie juz niedaleko do emerytury mamy ciężka sytuacje teraz w firmie i boję się żę mogą mnie zwonić czy przysługuje jakaś ochorona dla pracownika przed odejściem na emeryturę?Z góry dziękuję za pomoc
  • Witam mam 59 lat. Składki ubezpieczeniowe mam na 22 lata. dowiedziałam się, żę mogę przejść na emeryturę z tytułu pomocy w gospodarstwie rodziców.Przez kilka lat byłam wymeldowana od rodziców, ale uzyskałam dokument potwierdzajacy pomoc w gospodarstwie przez okres wymeldowania. Czy Zakład ubezpieczeniowy zaakceptuje takie dokument i lata pomocy w gospodarstwie zostaną mi doliczone ?? proszę o odpowiedź
  • W maju 2011r skończylam 55 lat i mam przepracowane lacznie 34 lata skladkowe.od 18.07.1988r do chwili obecnej pracuje na pkp.Posiadam zaswiadczenie o pracy w szczegolnych warunkach od dnia 18.07.1988 do 31.12.2008 w/g Rozp.Rady Ministrow z 7 luty 1983r.okres ten byl zatrudnieniem na kolei w rozumieniu przepisow o zaopatrzeniu emerytalnym pracownikow kolejowych i ich rodzin i zaliczał sie do okresu zatrudnienia w szczegolnych warunkach do dnia 31.12.2008r oraz praca o szczegolnym charakterze od dnia 18.02.1988 do 31.12.1999 i od 01.11.2002 do 31.07.2004 w/g ustawy o emeryturach pomostowych z dnia 19 grudnia 2008r w/g zalącznika Nr.2 pkt.7/.Posiadam ustalony kapitał poczatkowy.czy posiadam uprawnienia do przejscia na emeryture . Prosze o odpowiedz.Dziek
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane