Sankcje za niezgłoszenie do KRS

Pytanie:

"Na zarządzie spółki ciąży obowiązek zawiadomienia KRS o podniesieniu kapitału. Czy jeżeli zarząd składa taką informacje z opóźnieniem, sąd po zbadaniu dokumentów sprawy stwierdza, iż doszło do naruszenia terminów, lecz obowiązek zgłoszenia wykonano, to sąd może ukarać spółkę?"

Odpowiedź prawnika: Sankcje za niezgłoszenie do KRS

Nie może. Przesłanką do ukarania spółki grzywną jest wcześniejsze wezwanie jej do złożenia wniosku o wpis w wyznaczonym, dodatkowym terminie. Jeżeli sąd tego nie zrobił, nie może ukarać spółki grzywną.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika