Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Prawo do emerytury

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Piszę do Państwa ze złożonym problemem. Otóż moja mama (ur 04.05.1959r) pracuje na pełny etat w firmie, która z racji coraz niższych dochodów proponuje pracownikom przejście na pół etatu. I tu pierwsze moje pytania:
  1. Czy praca na pół etatu jest liczona w wymiarze lat pracy tak samo jak praca na cały etat (tzn 2 lata do emerytury na pełnym etacie=2 do emerytury na pół etatu)
  2. Jakie prawa przysługują pracownikowi zatrudnionemu na pół etatu? Słyszałam np. że nie przysługuje zasiłek dla bezrobotnych.

  Kolejne pytania dotyczą przyszłej emerytury mamy. Ma ona jak wynika z daty urodzenia niespełna 56 lat i 23 lata pracy. 3.Za jaki czas mogłaby przejść na emeryturę? 4.Jakie warunki musi spełnić? 5.I czy jeśli teraz nie przysługuje jej emerytura, to czy przysługuje jej jakieś inne świadczenie np. świadczenie przedemerytalne?

  Z góry dziękuję za odpowiedz.
  Pozdrawiam,
  Małgorzata.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane