Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Witam. Potrzebuję porady. Otrzymałem decyzję z ZUS -ZUS po rozpatrzeniu wniosku odmawia prawa do renty socjalne

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Potrzebuję porady. Otrzymałem decyzję z ZUS -ZUS po rozpatrzeniu wniosku odmawia prawa do renty socjalnej. W uzasadnieniu podali ze renta przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu które powstało:
  -przed ukończeniem 18 roku życia
  -w trakcie nauki w szkole lub szkole wyższej przed ukończeniem 25 roku życia
  -w trakcie studiów .....(mnie nie dotyczy)
  W "orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności" które dostarczyłem do zus-u napisane jest pkt.IV -niepełnosprawność istnieje od 19-go roku życia. Ja do zus-u tez dostarczyłem zaświadczenie ze szkoły że w wieku 19 lat się uczyłem(lata w których uczęszczałem do średniej szkoły).
  W "Orzeczeniu komisji Lekarskiej ZUS" napisali mi "W oparciu o obowiązujące przepisy ustalono: Nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy."
  Mam więc pytanie. Czy warto Mi się odwoływać do Sądu Pracy za pośrednictwem ZUS?
  Czy może jednak lepiej próbować złożyć wniosek o rentę socjalną z tytułu częściowej niezdolności do pracy (o ile o takie coś można wnosić)
  Dodam też że mój zawód wyuczony to Technik Mechanik. Pracuję teraz jako konsultant telefoniczny. Piszę o tym ponieważ z moją niepełnosprawnością(umiarkowany stopień) (zniszczone oba biodra i przekoszona miednica) nie mam możliwości pracować jako mechanik(praca fizyczna)-czyli tak jak zawód wyuczony.
  Co doradzilibyście mi?
  Proszę o odpowiedź jak ktoś się orientuje co z tym można zrobić. Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • sebastians
  Wysłany: 2018-04-23 20:31:07

  Szanowni Państwo, mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko mojemu postowi w tym miejscu, ale w ramach badań związanych z pracą doktorską na SGH potrzebuję zebrać trochę informacji od właścicieli samochodów. Będę bardzo wdzięczny gdybyście Państwo poświęcili 3-4 min i odpowiedzieli na kilka pytań, które można znaleźć tu: https://lnkd.in/eFV_6AA. Z góry dziękuję za pomoc!
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane