Forum prawne

Tekst ustawy ACTA 2012

Przepraszam, ale czy ktoś z was wogóle czytał o co chodzi w tej umowie? tzn czy macie dostep do teog, bo gadania jest dużo, bicia piany też ale ja chciałbym sma to chociaz raz przeczytac...

2012.1.24 12:12:53

Odpowiedzi w temacie: Tekst ustawy ACTA 2012 (6)

A mnie w czasie studiów uczono, że prawo własności intelektualnej to jeden z najtrudniejszych działów prawa a zarazem jeden z najlepszych mechanizmów ograniczania konkurencji. Dlaczego? Bo większość tzw dzieł odznacza się znikomym pierwiastkiem twórczym lub cechą indywidualną a o znikomej zdolności patentowej 90% zgłoszeń nawet nie trzeba dodawać.

2012.1.24 14:10:42

Gdyby chodziło o ochronę tych pseudopraw autorskich to może bym specjalnie nie protestował ale mechanizmy tego porozumienia to prosta droga do zchińszczenia internetu.

2012.1.24 14:47:20

dla mnie jak to czytam to i tak czarna magia, poprostu nie mój język, jedyne co mnie dziwi, ze wszystko jest napisane bardzo ogólnie bez wyszczególnien, czy nasz rząd bedzie osobno wprowazdał te wyszczególnienia? czy będzie poprostu interpretacja prawa i podciąganie go pod to co zdaniem ustawodawcy bedzie z nim zwiazane?

2012.1.25 9:33:18

fakt jest taki, ze mnie przeraza ogólnikowość tego co jest tam zapisane, zbyt wiele rzeczy można tam naciagnac i nagiac tekst tak jak odpowiada w danym momencie danej osobie, to jest złe, walka z piractwem nie.

2012.1.26 10:56:14

teraz czas na ratyfikacje. czy tzn że nie musimy przyjąć tej umowy tak jak jest napisana tylko np. dane jej pnkt, lub zmodyfikowane pnkt?

2012.1.27 9:9:29

teraz sobie poczytam, jak już wszystko przycichło :]

2012.2.6 10:14:12

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika