Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Import usług a przedpłata

PYTANIE: Spółka z o.o. VAT-owiec, dokonała zapłaty w GBP za usługę publikacji reklamowej w zagranicznym piśmie w dniu 15-04-2011. Kontrahent zagraniczny wystawił do tej transakcji fakturę z datą 11-05-2011, z opisem, że usługi dotyczą m-ca 04-2011. Spółka wystawiła fakturę wewnętrzną z tytułu importu usług i wykazała VAT z tej transakcji w miesiącu 04-2011 (miesiąc zapłaty). Podstawa opodatkowania do VAT została wyceniona wg kursu średniego NBP z dnia poprzedzającego powstanie - jej zdaniem - obowiązku podatkowego, tj. 14-04-2011 (zapłata - 15-04-2011). Czy spółka wykazała prawidłowo (pod kątem m-ca oraz podstawy opodatkowania) w/w transakcję importu usług?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Jako nabywca usługi reklamowej w powyższym stanie faktycznym spółka jest obowiązana do rozliczenia podatku VAT z tego tytułu, tj. spółka musi wykazać import usług. Obowiązek podatkowy (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do treści na 1 godzinę cena: 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Opinie Prawne

  • Opodatkowanie dzierżawy urządzeń z Niemiec

    Mam zamiar jako polski przedsiębiorca zawrzeć z niemieckim przedsiębiorcą umowę dzierżawy urządzenia do wykonywania testów sprawności działania pewnego wyrobu, po jego wytworzeniu przeze mnie. (...)

  • Rozliczenie zagranicznej usługi transportowej

    Firma transportowa korzysta z usług innej firmy transportowej z Włoch. Otrzymaliśmy od włoskiej firmy fakturę za usługę transportowe z zerową stawką VAT. Czy powinniśmy naliczyć do niej VAT? (...)

  • Usługa filmowa w RPA i w Polsce a import usług

    Spółka z o.o. zajmuje się produkcją filmów reklamowych. Ale uwaga: nie należy tych usług traktować jak usług reklamowych z grupy PKWiU 74, są to usługi filmowe - PKWIU 92.11.Z. Obecnie odbywają (...)

  • Usługi transportowe a rejestracja VAT w Polsce

    Spółka z siedzibą na Cyprze i rejestracją VAT na Cyprze korzystała z usług załadunku, transportowych w Polsce wykonywanych przez polskie firmy. Usługi te były wykonywane bez naliczania polskiego (...)

 

Komentarze: Import usług a przedpłata

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 4
  • 6
  • 5
  • 2
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne i pomocne opracowanie.
  • dorotastyczynska

    ocena usługi:

  • Władysław

    ocena usługi:

    Bardzo rozbudowana profesjonalna opinia. Więcej niż oczekiwałem. Polecam.
  • Izabela

    ocena usługi:

    Opinia okazała się bardzo przydatna.
  • Szumny Krzysztof

    ocena usługi:

    Bardzo solidna kancelaria . Fachowa wiedza , szybka obsługa. Polecam.
  • alutka123456

    ocena usługi:

  • Paweł Kazana

    ocena usługi:

    jestem po dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi na zadanie pytanie. 14 stron pisma rozwiało moje wszelkie wątpliowsci i teraz jestem spokojniejszy i na pewno skorzystam nastepnym razem z Panstwa porady bo warto. Polecam wszytskim

Porady prawne

  • Zakup statku za granicą

    Firma zamierza zakupić statek rybacki w Federacji Rosyjskiej. Statek nie zostanie sprowadzony do Polski i będzie pływał po akwenie Morza Czarnego. Czy w takiej sytuacji (...)

  • Świadczenie usług przez agenta z Hiszpanii

    Korzystamy z usług agenta handlowego z Hiszpanii (na podstawie umowy agencyjnej), który wyszukuje odbiorców naszego towaru . Jego przedmiotem działalności jst świadczenie (...)

  • Import usługa a deklaracja VAT-UE

    Spółka z o.o. (podatnik VAT-UE) otrzymała fakturę za zakup licencji na program komputerowy od kontrahenta zagranicznego z UE. W fakturze kontrahent zagraniczny naliczył (...)

  • Egzamin językowy a import usług

    Firma opłaciła swojemu pracownikowi egzamin na certyfikat językowy. Fakturę za to wystawiła firma z USA. Czy będzie to import usług? Jeśli tak, to jaką stawką to (...)

  • Występ zagranicznego wykonawcy

    Organizujemy promocję piwa, która odbędzie się w pubach, restauracjach, itp. Udział w promocji weźmie zagraniczna piosenkarka, która przysłała nam do zapłacenia (...)

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane