Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Podatek od sprzedanego mieszkania

PYTANIE: Kilka lat temu sprzedałem mieszkanie, ale nie zapłaciłem 10% podatku od wartości sprzedaży. Często zmieniałem miejsce zamieszkania, powiadamiając o tym odpowiedni Urząd Skarbowy na terenie Krakowa, ale przypomnienia o należnym podatku do mnie nie docierały. Sprawa się przedawniła w zeszłym roku według interpretacji Urzędu Skarbowego (choć w sumie 7 lat od sprzedaży upłynęło dopiero 1.01 2008 roku). Jednak Urząd Skarbowy pod koniec 2007 umorzył sprawę. Musiałem tylko napisać oświadczenie, że zapomniałem o należnym podatku. W sumie napisałem nieprawdę, bo o należnym podatku pamiętałem, ale nie robiłem nic, aby go uregulować, czekając na ewentualne wezwanie z Urzędu Skarbowego. Sytuacja jest taka (nie wdając się w szczegóły), że bardzo prawdopodobne jest, iż Urząd Skarbowy dowie się o tym, że napisałem nieprawdę. Czy może zostać cofnięte przedawnienie i zapłata należnego podatku lub czy mogę zostać ukarany w inny sposób, czy też sprawa jest definitywnie zamknięta?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Teza o siedmioletnim okresie przedawnienia 10% zryczałtowanego podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości – jeżeli podatnik złożył oświadczenie o zamiarze wydatkowania przychodu – (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do treści na 1 godzinę cena: 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Opinie Prawne

  • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

    Na przełomie 2003/2004 roku sprzedałam mniejsze mieszkanie i od razu kupiłam większe (przekraczające w cenie dochód uzyskany ze sprzedaży). Mam problem, bo nie mogę znaleźć dokumentacji związanej (...)

  • Podatek od sprzedaży mieszkania

    Akt notarialny kupna-sprzedaży mieszkania został podpisany w lutym 2003 r. Płatność końcowa za mieszkanie została uiszczona w czerwcu 2003 r. Planuję sprzedać mieszkanie w kwietniu 2008 r. Czy (...)

  • Nowe przepisy o sprzedaży mieszkania

    Jestem właścicielem mieszkania, które kupiłem w 2005 roku. Wiem, że gdybym sprzedał je dzisiaj i przeznaczył pieniądze na cele inne niż mieszkaniowe, to musiałbym zapłacić za to 10 % podatku (...)

  • Sprzedaż mieszkania lokatorskiego

    We wrześniu 2006 r. kupiłam 1-dno pokojowe mieszkanie lokatorskie cioci, które mi ciocia podarowała. Moja ciotka niedawno umarła i spółdzielnia mieszkaniowa poinformowała mnie, że mogę zaraz (...)

  • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

    W 2004 r. kupiłem mieszkanie za 40.000 zł, obecnie je sprzedaję za 120.000 zł. Czy w takim wypadu od różnicy, tj. 80 000,00 zł, muszę odprowadzić podatek dochodowy, jeśli całość kwoty 120.000,00 (...)

 

Komentarze: Podatek od sprzedanego mieszkania

  • Misialla1900 2013-09-18 11:58:46

    Re: Podatek od sprzedanego mieszkania

    Właściwy sąd ożekł separacje w moim małżeństwie,dwa lata temu.Mąż mój kupił mieszkanie jeszcze przed naszym ślubem w kredycie,w którym cały czas mieszkam.Teraz pytanie, dostałam w spadku po mamie połowe mieszkania w 2010 roku ,które teraz chce sprzedac z siostrą przed upływem 5 lat.Moge odkupić część udziału w mieszkaniu męza z którym jestem w separacji sądowej, korzystac z ulgi mieszkaniowej nie płacac 19 procent podatku.Przeczytałam ostatnio artykuł, kobieta sprzedała mieszkanie przed upływem 5 lat otrzymane po dziadkach w spadku,kupiła udział w mieszkaniu męza i podatek musi zapłacić tak ozekł sąd,bo zona nie może kupic mieszkania od meża.My mamy separacje ,nas tez to dotyczy?.Bardzo prosze o odpowiedz.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 4
  • 5
  • 9
  • 9
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne i pomocne opracowanie.
  • dorotastyczynska

    ocena usługi:

  • Władysław

    ocena usługi:

    Bardzo rozbudowana profesjonalna opinia. Więcej niż oczekiwałem. Polecam.
  • Izabela

    ocena usługi:

    Opinia okazała się bardzo przydatna.
  • Szumny Krzysztof

    ocena usługi:

    Bardzo solidna kancelaria . Fachowa wiedza , szybka obsługa. Polecam.
  • alutka123456

    ocena usługi:

  • Paweł Kazana

    ocena usługi:

    jestem po dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi na zadanie pytanie. 14 stron pisma rozwiało moje wszelkie wątpliowsci i teraz jestem spokojniejszy i na pewno skorzystam nastepnym razem z Panstwa porady bo warto. Polecam wszytskim

Porady prawne

  • Sprzedaż mieszkania własnościowego

    W 2009 roku sprzedałem mieszkanie przed upływem 5 lat od zakupu. Na transakcji straciłem, tj. sprzedałem za mniej niż kupiłem. Czy w tej sytuacji też muszę złożyć (...)

  • Podatek od sprzedaży darowanego samochodu

    W lutym 2007 roku otrzymałam od ojca jako darowiznę samochód osobowy wartości 30.000 zł, zgłaszając ten fakt do urzędu skarbowego. W grudniu musiałam sprzedać to (...)

  • Podatek od sprzedaży mieszkania

    Czy po 1,5 roku użytkowania mieszkania mogę je sprzedać nie płacąc podatku od sprzedaży? Jeżeli nie, to jak wysoki jest ów podatek?

  • Podatek od zbycia mieszkania spadkowego

    W tym roku, po śmierci mojej ciotki wraz z bratem na drodze postępowania spadkowego uzyskaliśmy prawo (po 1/2) do jej mieszkania własnościowego (ciotka była właścicielką (...)

  • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

    Na przełomie 2003/2004 roku sprzedałam mniejsze mieszkanie i od razu kupiłam większe (przekraczające w cenie dochód uzyskany ze sprzedaży). Mam problem, bo nie mogę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane