Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Wysokość świadczenia rehabilitacyjnego

PYTANIE: Po wyczerpaniu okresu zasiłku chorobowego zostało mi przyznane świadczenie rehabilitacyjne na okres 6 miesięcy. Dotychczas świadczenie to wypłacał mi zakład pracy, w którym byłem zatrudniony na stanowisku kierowniczym. Jednak z dniem 12 grudnia 2008 zakład pracy rozwiązał ze mną umowę o pracę i od tego czasu świadczenie rehabilitacyjne powinno być wypłacane mi przez ZUS. Zakład pracy przesłał do ZUS-u odpowiednie dokumenty (decyzja o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego, druk Z-3 o wysokości mojego wynagrodzenia) i wreszcie wczoraj ZUS wypłacił mi zaległe świadczenie rehabilitacyjne za grudzień i za styczeń. Moje zdziwienie wzbudziła jednak drastycznie niska kwota świadczenia w porównaniu z tym, co dotychczas otrzymywałem. Zadzwoniłem więc do ZUS-u i dowiedziałem się tylko tyle, że zastosowano wobec mnie ograniczenie do średniej krajowej. Przecież w decyzji ZUS o przyznaniu mi świadczenia rehabilitacyjnego wyraźnie pisze, że świadczenie ma być wypłacane w wysokości 75% wynagrodzenia, które stanowiło podstawę wymiaru zasiłku chorobowego - i w takiej wysokości świadczenie to wypłacał mi dotychczas zakład pracy. Dlaczego ZUS zmienia swoją własną decyzję i ogranicza mi wypłatę świadczenia do średniej krajowej? Czy istnieje jakiś przepis, który to reguluje i daje prawo do powyższych działań ZUS-u i co mogę zrobić, żeby otrzymać świadczenie rehabilitacyjne w należnej wysokości, przyznanej w decyzji ZUS?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Kluczowy w Pana sytuacji jest moment rozwiązania stosunku pracy. Zgodnie z art. 46 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, podstawa wymiaru (...)

Podobne Opinie Prawne

  • Zasiłek chorobowy przed ciążą

    Jak długo przysługuje mi zasiłek chorobowy w związku z ciążą? Przez jaki okres się on należy i w jakiej wysokości? Czy prawdą jest, że kobiecie w ciąży przysługuje przez cały okres tylko (...)

  • Zasiłek chorobowy z tytułu wypadku przy pracy

    W jakiej wysokości przysługuje zasiłek chorobowy w związku z wypadkiem przy pracy? Zgodnie z art. 8 ust. 2 i 3 ustawy o ubezpieczeniach społecznych z tytułu wypadków przy pracy i chorób (...)

  • Świadczenia przysługujące w związku z niezdolnością do pracy

    Jakie świadczenia przysługują osobie niezdolnej do pracy? Zgodnie z art. 92 Kodeksu pracy za czas niezdolności do pracy wskutek wypadku w drodze do pracy lub z pracy trwającej łącznie do 33 dni (...)

  • Świadczenie rehabilitacyjne

    Pracownik z powołania przebywa na 9-cio (6+3) miesięcznym zwolnieniu lekarskim (pobiera zasiłek chorobowy). Posiada zaległy, niewykorzystany urlop wypoczynkowy w wymiarze około 70 dni. Po zakończeniu (...)

 

Komentarze: Wysokość świadczenia rehabilitacyjnego

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 1
  • 9
  • 3
  • 5
  • 8
  • 0
  • osób
Zobacz ich opinie:
  • Anna Lech

    2014-04-14

    Dziękuję za rzetelną opinię. Pomogła mi w rozwiązaniu wątpliwości. Wiem teraz jaka jest podstawa prawna w dochodzeniu przed sadem Dostałam profesjonalną opinię i dodatkowe wyjaśnienia. Doceniam również fakt informowania o ewentualnych kosztach sądowych. Nie wszyscy prawnicy to czynią. Skupiają się na swoich wynagrodzeniach, a nie informują o kosztach sądowych. To już trzecia opinia, w zupełnie różnych sprawach z dodatkowymi wyjaśnieniami (odpowiedziami na pytania po przesłaniu opinii).Było też pismo procesowe. Cena w miarę przystępna w stosunku do nakładu pracy.Polecam.Serdecznie pozdrawiam cały Zespół e-prawnik.
  • ulan.

    2014-04-15

    Nie miałam zaufania do wyjaśnienia mojej sprawy drogą internetową,jednak ryzyko opłaciło się bo zaoszczędziłam czas ,rozwiałam wszelkie wątpliwości,wiem jakie mam podjąć dalsze kroki i w razie problemów zwrócę się znowu do firmy po poradę.
  • Krzysztof Górecki

    2014-04-16

    Witam , jestem zadowolony z przygotowanej mi opinii , nie ukrywam że byłbym zainteresowany wykonaniem pisma procesowego jakim byłby pozew przeciwegzekucyjny . Proszę o o ewentualną wycenę tej usługi .Z góry serdecznie dziękuję
  • anna.lewińska

    2014-04-15

    Opinia napisana prostym, dostępnym dla przeciętnego obywatela językiem. Polecam wszystkim potrzebującym fachowej porady. Podziękowanie dla autorów opinii.
  • marko55

    2014-03-31

    Dziekuje za otrzymana ocenę.Jest profesjonalna i wyjaśnia problem.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.
  • Krystyna G

    2014-03-20

    dziekuje za otrzymaną opinię, bardzo mi pomogła rozwikłać problem, o który pytałam
  • Barbara Z.

    2014-03-25

    Jestem bardzo zadowolona z usługi e-prawnik.pl Na doprecyzowane pytanie po otrzymaniu opinii dostałam odpowiedź która w pełni mnie satysfakcjonuje. Teraz wiem jak postąpić. Zespół prawników jest profesjonalny i rzetelny. Wycena usługi również nie jest zbyt wygórowana w porównaniu do usług prawników w mojej miejscowości. Dziękuję i pozdrawiam
  • Doris

    2014-03-27

    Opinia jest podana rzetelnie i profesjonalnie. Bardzo Dziękuję. Z porady korzystam już po raz drugi i jestem zadowolona. Dziękuję !
  • teresa bielecka

    2014-03-25

    witam-na razie bardzo Wam dziękuję w imieniu tej biednej Mamy-9 dzieci-postanowiłam Jej pomóc,choć sama walczę z bardzo złośliwym rakiem-jestem łysa i sama mam swe poroblemy,ale Wasza opinia mi się podoba,także jeszcze raz wielkie dzięki.Serdecznie pozdrawiam cały Wasz Zespół.Przypuszczam,że będę potrrzebowała dodatkowej pomocy,także pewnie się do Was zwrócę-DZIEKI
  • Bogdan T.

    2014-03-24

    Dziekuje za otrzymana opinie.Jest profesjonalna i rzeczywiscie wyjasnia problem.Pomaga w dalszym postepowaniu.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.

Porady prawne

  • Świadczenie rehabilitacyjne

    Pracownik z powołania przebywa na 9-cio (6+3) miesięcznym zwolnieniu lekarskim (pobiera zasiłek chorobowy). Posiada zaległy, niewykorzystany urlop wypoczynkowy w wymiarze (...)

  • Termin wypłaty zasiłku rehabilitacyjnego

    Piotr Pracownik z dniem 28.11.07 r. wyczerpał okres zasiłkowy. 20.11.07 r. miał komisję lekarską w sprawie przyznania świadczenia rehabilitacyjnego, na której otrzymał (...)

  • Urlop wypoczynkowy a świadczenie rehabilitacyjne

    Pracownik w czerwcu 2000r miał wypadek. Nie wykorzystał ani jednego dnia urlopu z przysługujących mu 26 dni. W marcu 2001r. otrzymał świadczenie rehabilitacyjne na 12 (...)

  • Świadczenie rehabilitacyjne

    Otrzymałem listem poleconym wypowiedzienie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony w trybie natychmiastowym. U obecnego pracodawcy zatrudniony byłem na czas określony (...)

  • Dokumentacja do świadczenia rehabilitacyjnego

    Prowadzę mała firmę i zatrudniam 15 pracowników. Nie wypłacam zasiłków chorobowych. Zatrudniam pracownicę, która od 140 dni jest na zwolnieniu lekarskim (ciąża). (...)

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.