Obywatelstwo

Pozostałe

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019

PKW podała zbiorcze wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP.

Wyniki wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, tj. liczba osób ujętych w spisach wyborców w obwodach, z których otrzymano dane, wyniosła: 30 253 556. Wydano karty do głosowania 18 682 535 osobom uprawnionym, co stanowi 61,74% w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach, frekwencja wyniosła więc 61,74%.

Wyniki głosowania:

  • Lista nr 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 1 578 523 liczba głosów - 8,55%;
  • Lista nr 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 8 051 935 liczba głosów - 43,59%;
  • Lista nr 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ: 2 319 946 liczba głosów - 12,56%; 
  • Lista nr 4 - KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ: 1 256 953 liczba głosów - 6,81%; 
  • Lista nr 5 -KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI: 5 060 355 liczba głosów - 27,40%; 
  • Lista nr 6 - KOMITET WYBORCZY PRAWICA: 1 765 liczba głosów - 0,01%;
  • Lista nr 7 - KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW: 5 448 liczba głosów - 0,03%; 
  • Lista nr 8 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY: 144 773 liczba głosów - 0,78%;
  • Lista nr 9 - KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYAMARCA: 18 918 liczba głosów - 0,10%;
  • Lista nr 10 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA: 32 094 liczba głosów - 0,17%.

Listy komitetów wyborczych uprawnionych do uczestniczenia w podziale mandatów uzyskały w kraju następującą liczbę mandatów:

  • Lista nr 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 30 mandatów;
  • Lista nr 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 235 mandatów; 
  • Lista nr 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ: 49 mandatów; 
  • Lista nr 4 - KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ: 11 mandatów; 
  • Lista nr 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI: 134 mandatów; 
  • Lista nr  10 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA: 1 mandat. 

Wg informacji PKW, mandat posła uzyskali:

  1. Stanisław Adam ŻUK - KOMITET WYBORCZY PSL
  2. Adam Józef LIPIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  3. Elżbieta Barbara WITEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  4. Marzena Anna MACHAŁEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  5. Krzysztof Jan KUBÓW - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  6. Wojciech Michał ZUBOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  7. Ewa Zofia SZYMAŃSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  8. Małgorzata Helena SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  9. Robert Marcin OBAZ - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  10. Piotr BORYS - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  11. Zofia CZERNOW - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  12. Robert KROPIWNICKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  13. Michał Paweł DWORCZYK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  14. Ireneusz ZYSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  15. Wojciech Piotr MURDZEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  16. Marcin Piotr GWÓŹDŹ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  17. Marek DYDUCH - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  18. Tomasz SIEMONIAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  19. Izabela Katarzyna MRZYGŁOCKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  20. Monika WIELICHOWSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  21. Jacek PROTASIEWICZ - KOMITET WYBORCZY PSL
  22. Mirosława Agnieszka STACHOWIAK-RÓŻECKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  23. Paweł Marek HRENIAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  24. Jacek ŚWIAT - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  25. Przemysław Maksymilian CZARNECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  26. Agnieszka Anna SOIN - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  27. Krzysztof Jan ŚMISZEK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  28. Agnieszka Ewa DZIEMIANOWICZ-BĄK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  29. Krzysztof TUDUJ - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 
  30. Grzegorz Juliusz SCHETYNA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  31. Małgorzata Elżbieta TRACZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  32. Michał JAROS - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  33. Sławomir Jan PIECHOTA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  34. Krzysztof MIESZKOWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  35. Dariusz KURZAWA - KOMITET WYBORCZY PSL
  36. Tomasz Edward LATOS - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  37. Łukasz Paweł SCHREIBER - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  38. Piotr Marek KRÓL - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  39. Bartosz Józef KOWNACKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  40. Ewa Elżbieta KOZANECKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  41. Krzysztof Kamil GAWKOWSKI - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  42. Jan Józef SZOPIŃSKI - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  43. Tadeusz Antoni ZWIEFKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  44. Paweł Bartosz OLSZEWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  45. Iwona Maria KOZŁOWSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  46. Magdalena ŁOŚKO - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  47. Paweł SZRAMKA - KOMITET WYBORCZY PSL 
  48. Jan Krzysztof ARDANOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  49. Iwona Krystyna MICHAŁEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  50. Joanna Beata BOROWIAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  51. Anna Urszula GEMBICKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  52. Mariusz Piotr KAŁUŻNY - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  53. Zbigniew GIRZYŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  54. Robert Artur KWIATKOWSKI - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  55. Joanna Izabela SCHEURING-WIELGUS - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  56. Tomasz LENZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  57. Arkadiusz MYRCHA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  58. Iwona HARTWICH - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  59. Tomasz Józef SZYMAŃSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  60. Jan Zbigniew ŁOPATA - KOMITET WYBORCZY PSL
  61. Sylwester Karol TUŁAJEW - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  62. Przemysław CZARNEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  63. Gabriela MASŁOWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  64. Artur SOBOŃ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  65. Krzysztof SZULOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  66. Sławomir SKWAREK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  67. Jerzy Feliks BIELECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  68. Kazimierz Bogusław CHOMA -KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  69. Jan Jakub KANTHAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  70. Jacek Andrzej CZERNIAK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  71. Jakub KULESZA - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
  72. Joanna MUCHA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  73. Michał Mateusz KRAWCZYK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  74. Marta Anna WCISŁO - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  75. Jarosław SACHAJKO - KOMITET WYBORCZY PSL
  76. Jacek Robert SASIN - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  77. Sławomir ZAWIŚLAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  78. Marcin Kamil DUSZEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  79. Teresa HAŁAS - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  80. Tomasz Andrzej ZIELIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  81. Dariusz Paweł STEFANIUK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  82. Beata Małgorzata STRZAŁKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  83. Anna DĄBROWSKA-BANASZEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  84. Monika Jolanta PAWŁOWSKA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  85. Riad HAIDAR - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  86. Krzysztof GRABCZUK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  87. Jolanta Beata FEDAK - KOMITET WYBORCZY PSL 
  88. Marek AST - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  89. Władysław DAJCZAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  90. Jerzy Marian MATERNA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  91. Elżbieta Teresa PŁONKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  92. Anita Agnieszka KUCHARSKA-DZIEDZIC - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  93. Bogusław Tadeusz WONTOR - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  94. Krystian Patryk KAMIŃSKI - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
  95. Tomasz Witold ANIŚKO - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  96. Waldemar Jan SŁUGOCKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  97. Krystyna Mieczysława SIBIŃSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  98. Katarzyna OSOS KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  99. Piotr Tadeusz GLIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  100. Zbigniew Włodzimierz RAU - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  101. Waldemar Grzegorz BUDA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  102. Włodzimierz TOMASZEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  103. Tomasz Dominik TRELA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  104. Hanna Beata GILL-PIĄTEK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  105. Tomasz Franciszek ZIMOCH - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  106. Krzysztof Mariusz PIĄTKOWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  107. Iwona Elżbieta ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  108. Małgorzata Barbara NIEMCZYK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  109. Dariusz KLIMCZAK - KOMITET WYBORCZY PSL 
  110. Antoni MACIEREWICZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  111. Grzegorz Michał WOJCIECHOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  112. Robert TELUS - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  113. Anna Maria MILCZANOWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  114. Grzegorz Andrzej LOREK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  115. Małgorzata Monika JANOWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  116. Anita Katarzyna SOWIŃSKA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  117. Cezary Stanisław GRABARCZYK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  118. Paweł Jan BEJDA - KOMITET WYBORCZY PSL
  119. Joanna Katarzyna LICHOCKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  120. Piotr Stanisław POLAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  121. Tadeusz Jacek WOŹNIAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  122. Beata Anna MATEUSIAK-PIELUCHA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  123. Tomasz Piotr RZYMKOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  124. Paweł Piotr RYCHLIK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  125. Marek MATUSZEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  126. Paulina MATYSIAK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  127. Cezary Józef TOMCZYK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  128. Dariusz JOŃSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  129. Agnieszka Małgorzata HANAJCZYK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  130. Rafał Paweł BOCHENEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  131. Marek Władysław POLAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  132. Ewa Maria FILIPIAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  133. Krzysztof Janusz KOZIK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  134. Władysław Michał KUROWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  135. Filip Roman KACZYŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  136. Dorota NIEDZIELA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  137. Marek Jan SOWA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  138. Agnieszka ŚCIGAJ - KOMITET WYBORCZY PSL 
  139. Małgorzata Ewa WASSERMANN - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  140. Ryszard Iwon TERLECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  141. Andrzej Mieczysław ADAMCZYK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  142. Jacek Piotr OSUCH - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  143. Elżbieta DUDA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  144. Jarosław Adam GOWIN - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  145. Maciej Roman GDULA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  146. Daria Iwona GOSEK-POPIOŁEK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  147. Konrad Szczepan BERKOWICZ - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 
  148. Paweł Robert KOWAL - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  149. Aleksander Jan MISZALSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  150. Ireneusz Jacek RAŚ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  151. Bogusław Andrzej SONIK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  152. Urszula Teresa NOWOGÓRSKA - KOMITET WYBORCZY PSL 
  153. Arkadiusz MULARCZYK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  154. Anna PALUCH - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  155. Barbara Halina BARTUŚ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  156. Wiesław Stanisław JANCZYK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  157. Edward SIARKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  158. Jan Wiesław DUDA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  159. Andrzej Józef GUT-MOSTOWY - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  160. Patryk Tomasz WICHER - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  161. Jagna Kinga MARCZUŁAJTIS-WALCZAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  162. Władysław Marcin KOSINIAK-KAMYSZ - KOMITET WYBORCZY PSL 
  163. Anna Maria PIECZARKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  164. Józefa SZCZUREK-ŻELAZKO - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  165. Urszula Beata RUSECKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  166. Wiesław KRAJEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  167. Piotr Paweł SAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  168. Stanisław Marcin BUKOWIEC - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  169. Norbert Jakub KACZMARCZYK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  170. Urszula Danuta AUGUSTYN - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  171. Piotr ZGORZELSKI - KOMITET WYBORCZY PSL 
  172. Łukasz Jan SZUMOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  173. Maciej MAŁECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  174. Maciej Roman WĄSIK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  175. Marek OPIOŁA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  176. Anna Ewa CICHOLSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  177. Jacek Dawid OZDOBA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  178. Arkadiusz IWANIAK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  179. Marcin Piotr KIERWIŃSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  180. Elżbieta Teresa GAPIŃSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  181. Mirosław Wojciech MALISZEWSKI - KOMITET WYBORCZY PSL 
  182. Marek SUSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  183. Radosław Aleksander FOGIEL - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  184. Anna KWIECIEŃ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  185. Andrzej Tomasz KOSZTOWNIAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  186. Dariusz BĄK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  187. Agnieszka Beata GÓRSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  188. Joanna Grażyna KLUZIK-ROSTKOWSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  189. Konrad Mirosław FRYSZTAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  190. Marek Wacław SAWICKI - KOMITET WYBORCZY PSL 
  191. Krzysztof Józef TCHÓRZEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  192. Henryk KOWALCZYK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  193. Arkadiusz CZARTORYSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  194. Marek Tadeusz ZAGÓRSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  195. Teresa Anna WARGOCKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  196. Grzegorz Adam WOŹNIAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  197. Anna Maria SIARKOWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  198. Maciej GÓRSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  199. Daniel George MILEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  200. Kamila GASIUK-PIHOWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  201. Czesław MROCZEK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  202. Władysław Teofil BARTOSZEWSKI - KOMITET WYBORCZY PSL 
  203. Jarosław Aleksander KACZYŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  204. Mariusz KAMIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  205. Małgorzata Maria GOSIEWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  206. Jarosław Karol KRAJEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  207. Paweł Jacek LISIECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  208. Sebastian Jerzy KALETA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  209. Adrian Tadeusz ZANDBERG - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  210. Anna Maria ŻUKOWSKA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  211. Magdalena Agnieszka BIEJAT - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  212. Janusz Ryszard KORWIN-MIKKE - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 
  213. Małgorzata Maria KIDAWA-BŁOŃSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  214. Katarzyna Anna LUBNAUER - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  215. Dariusz Kajetan ROSATI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  216. Joanna FABISIAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  217. Katarzyna Maria PIEKARSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  218. Michał Roch SZCZERBA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  219. Urszula Sara ZIELIŃSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  220. Klaudia Krystyna JACHIRA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  221. Aleksandra Małgorzata GAJEWSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  222. Bożena Jadwiga ŻELAZOWSKA - KOMITET WYBORCZY PSL 
  223. Mariusz BŁASZCZAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  224. Anita CZERWIŃSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  225. Zdzisław Tadeusz SIPIERA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  226. Piotr Michał UŚCIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  227. Dariusz OLSZEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  228. Dominika Małgorzata CHOROSIŃSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  229. Andrzej Tadeusz ROZENEK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  230. Jan Stanisław GRABIEC - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  231. Paweł Ksawery ZALEWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  232. Kinga Magdalena GAJEWSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  233. Maciej Grzegorz LASEK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  234. Paweł Piotr KUKIZ - KOMITET WYBORCZY PSL 
  235. Violetta Teresa POROWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  236. Katarzyna Beata CZOCHARA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  237. Janusz Marcin KOWALSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  238. Kamil BORTNICZUK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  239. Marcin Michał OCIEPA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  240. Marcelina Monika ZAWISZA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  241. Witold Maciej ZEMBACZYŃSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  242. Tomasz Tadeusz KOSTUŚ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  243. Ryszard Jan WILCZYŃSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  244. Rajmund Tadeusz MILLER - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  245. Ryszard Jerzy GALLA - KWW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 
  246. Mieczysław KASPRZAK - KOMITET WYBORCZY PSL 
  247. Marek Tadeusz KUCHCIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  248. Anna Katarzyna SCHMIDT-RODZIEWICZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  249. Piotr Marcin URUSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  250. Piotr Mieczysław BABINETZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  251. Adam Walenty ŚNIEŻEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  252. Teresa PAMUŁA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  253. Tadeusz CHRZAN - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  254. Maria Stanisława KUROWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  255. Joanna Zofia FRYDRYCH - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  256. Marek Zdzisław RZĄSA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  257. Stanisław TYSZKA - KOMITET WYBORCZY PSL 
  258. Krzysztof SOBOLEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  259. Ewa Maria LENIART - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  260. Kazimierz Marian MOSKAL - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  261. Kazimierz Edward GOŁOJUCH - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  262. Zbigniew Michał CHMIELOWIEC - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  263. Rafał WEBER - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  264. Jan Marek WARZECHA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  265. Jerzy Stanisław PAUL - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  266. Fryderyk Sylwester KAPINOS - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  267. Marcin Józef WARCHOŁ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  268. Wiesław BUŻ - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  269. Grzegorz Michał BRAUN - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 
  270. Paweł Janusz PONCYLJUSZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  271. Krystyna SKOWROŃSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  272. Stefan KRAJEWSKI - KOMITET WYBORCZY PSL 
  273. Dariusz PIONTKOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  274. Jarosław ZIELIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  275. Kazimierz GWIAZDOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  276. Jacek ŻALEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  277. Mieczysław Kazimierz BASZKO - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  278. Lech Antoni KOŁAKOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  279. Adam ANDRUSZKIEWICZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  280. Aleksandra SZCZUDŁO - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  281. Paweł KRUTUL - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  282. Robert Artur WINNICKI - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
  283. Robert TYSZKIEWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  284. Krzysztof TRUSKOLASKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  285. Eugeniusz CZYKWIN - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  286. Jarosław Daniel SELLIN - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  287. Kacper Maciej PŁAŻYŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  288. Tadeusz CYMAŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  289. Kazimierz SMOLIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  290. Beata Monika MACIEJEWSKA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  291. Michał Piotr URBANIAK - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 
  292. Sławomir Arkadiusz NEUMANN - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  293. Jarosław Leszek WAŁĘSA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  294. Agnieszka Dominika POMASKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  295. Piotr ADAMOWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  296. Małgorzata CHMIEL - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  297. Jerzy Stanisław BOROWCZAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  298. Marek BIERNACKI - KOMITET WYBORCZY PSL 
  299. Marcin Michał HORAŁA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  300. Aleksander Mikołaj MRÓWCZYŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  301. Piotr Józef MÜLLER - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  302. Janusz ŚNIADEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  303. Magdalena Joanna SROKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  304. Joanna SENYSZYN - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  305. Marek Andrzej RUTKA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  306. Artur Erwin DZIAMBOR - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 
  307. Barbara Anna NOWACKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  308. Kazimierz Florian PLOCKE - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  309. Zbigniew Marek KONWIŃSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  310. Henryka Krystyna KRZYWONOS-STRYCHARSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  311. Tadeusz AZIEWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  312. Stanisław SZWED - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  313. Grzegorz Paweł PUDA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  314. Kazimierz Władysław MATUSZNY - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  315. Przemysław Mieczysław DRABEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  316. Grzegorz Krzysztof GAŻA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  317. Przemysław Adam KOPERSKI - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  318. Mirosława NYKIEL - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  319. Małgorzata Anna PĘPEK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  320. Mirosław Tadeusz SUCHOŃ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  321. Szymon Stanisław GIŻYŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  322. Lidia Ewa BURZYŃSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  323. Mariusz Wiesław TREPKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  324. Andrzej Janusz GAWRON - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  325. Zdzisław WOLSKI - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  326. Izabela Dorota LESZCZYNA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  327. Andrzej SZEWIŃSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  328. Bożena Teresa BORYS-SZOPA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  329. Wojciech Piotr SZARAMA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  330. Jarosław Włodzimierz GONCIARZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  331. Barbara Anna DZIUK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  332. Wanda Hanna NOWICKA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  333. Marta Joanna GOLBIK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  334. Krystyna Maria SZUMILAS - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  335. Tomasz Marian GŁOGOWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  336. Tomasz Andrzej OLICHWER - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  337. Bolesław Grzegorz PIECHA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  338. Michał Piotr WOŚ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  339. Adam GAWĘDA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  340. Grzegorz MATUSIAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  341. Teresa GLENC - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  342. Maciej Kamil KOPIEC - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  343. Marek Grzegorz KRZĄKAŁA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  344. Krzysztof Jan GADOWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  345. Gabriela Teresa LENARTOWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  346. Mateusz Jakub MORAWIECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  347. Michał Marek WÓJCIK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  348. Jerzy Jan POLACZEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  349. Andrzej Stanisław SOŚNIERZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  350. Marek Jacek WESOŁY - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  351. Maciej KONIECZNY - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  352. Dobromir Andrzej SOŚNIERZ - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
  353. Borys Piotr BUDKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  354. Ewa Edyta KOŁODZIEJ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  355. Monika Anna ROSA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  356. Wojciech Piotr KRÓL - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  357. Michał Sebastian GRAMATYKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  358. Ewa Danuta MALIK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  359. Waldemar Franciszek ANDZEL - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  360. Robert Piotr WARWAS - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  361. Danuta Czesława NOWICKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  362. Włodzimierz CZARZASTY - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  363. Rafał Jan ADAMCZYK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  364. Wojciech Paweł SAŁUGA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  365. Barbara DOLNIAK KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  366. Mateusz Andrzej BOCHENEK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  367. Czesław Adam SIEKIERSKI - KOMITET WYBORCZY PSL 
  368. Zbigniew Tadeusz ZIOBRO - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  369. Anna Maria KRUPKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  370. Krzysztof Bogdan LIPIEC - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  371. Michał CIEŚLAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  372. Marek KWITEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  373. Piotr Sylwester WAWRZYK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  374. Agata Katarzyna WOJTYSZEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  375. Andrzej Michał KRYJ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  376. Dominik TARCZYŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  377. Bartłomiej DORYWALSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  378. Andrzej Jan SZEJNA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  379. Krzysztof BOSAK - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 
  380. Bartłomiej Henryk SIENKIEWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  381. Adam Zbigniew CYRAŃSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  382. Marzena OKŁA-DREWNOWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  383. Zbigniew ZIEJEWSKI - KOMITET WYBORCZY PSL 
  384. Leonard Seweryn KRASULSKI KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  385. Jerzy Zbigniew WILK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  386. Zbigniew BABALSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  387. Robert GONTARZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  388. Monika Walentyna FALEJ - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  389. Jacek PROTAS - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  390. Elżbieta Kazimiera GELERT - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  391. Urszula Stefania PASŁAWSKA - KOMITET WYBORCZY PSL 
  392. Wojciech Stefan MAKSYMOWICZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  393. Iwona Ewa ARENT - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  394. Wojciech KOSSAKOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  395. Jerzy Wojciech MAŁECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  396. Michał Piotr WYPIJ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  397. Marcin Robert KULASEK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  398. Janusz Władysław CICHOŃ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  399. Anna WASILEWSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  400. Paweł PAPKE - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  401. Andrzej Marian GRZYB - KOMITET WYBORCZY PSL 
  402. Jan Michał DZIEDZICZAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  403. Tomasz ŁAWNICZAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  404. Jan MOSIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  405. Marlena Magdalena MALĄG - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  406. Piotr Marek KALETA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  407.  Katarzyna SÓJKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  408. Wiesław Andrzej SZCZEPAŃSKI - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  409. Karolina Monika PAWLICZAK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  410. Mariusz Sebastian WITCZAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  411. Jarosław Piotr URBANIAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  412. Grzegorz Stanisław RUSIECKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  413. Jacek Jerzy TOMCZAK - KOMITET WYBORCZY PSL 
  414. Zbigniew Grzegorz HOFFMANN - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  415. Witold Wojciech CZARNECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  416. Zbigniew DOLATA KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  417. Ryszard BARTOSIK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  418. Leszek Ryszard GALEMBA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  419. Tadeusz TOMASZEWSKI - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  420. Tomasz Piotr NOWAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  421. Paulina HENNIG-KLOSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  422. Krzysztof Michał PASZYK - KOMITET WYBORCZY PSL 
  423. Krzysztof Władysław CZARNECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  424. Marta Ryszarda KUBIAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  425. Grzegorz PIECHOWIAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  426. Marcin Bartosz PORZUCEK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  427. Romuald Kazimierz AJCHLER - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  428. Maria Małgorzata JANYSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  429. Jakub Adam RUTNICKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  430. Killion Munzele MUNYAMA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  431. Jadwiga Katarzyna EMILEWICZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  432. Szymon Andrzej SZYNKOWSKI VEL SĘK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  433. Bartłomiej Piotr WRÓBLEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  434. Katarzyna UEBERHAN - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  435. Katarzyna Maria KRETKOWSKA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  436. Joanna JAŚKOWIAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  437. Rafał Szymon GRUPIŃSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  438. Adam Stanisław SZŁAPKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  439. Waldy DZIKOWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  440. Franciszek Wojciech STERCZEWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  441. Radosław LUBCZYK - KOMITET WYBORCZY PSL 
  442. Czesław HOC - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  443. Paweł Maciej SZEFERNAKER - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  444. Małgorzata Joanna GOLIŃSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  445. Małgorzata Barbara PROKOP-PACZKOWSKA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  446. Piotr Benedykt ZIENTARSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  447. Marek Tomasz HOK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  448. Jerzy HARDIE-DOUGLAS - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  449. Jarosław Michał RZEPA - KOMITET WYBORCZY PSL 
  450. Marek Józef GRÓBARCZYK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  451. Leszek DOBRZYŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  452. Artur Lesław SZAŁABAWKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  453. Michał JACH - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  454. Dariusz Krzysztof WIECZOREK - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  455. Katarzyna Agata KOTULA - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  456. Sławomir Witold NITRAS - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  457. Arkadiusz MARCHEWKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  458. Artur Jarosław ŁĄCKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  459. Magdalena FILIKS - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  460. Grzegorz Bernard NAPIERALSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Wyniki wyborów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Wybierano 100 senatorów spośród 278 kandydatów zgłoszonych przez 53 komitety wyborcze.

Liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, tj. liczba osób ujętych w spisach wyborców w obwodach, z których otrzymano dane wyniosła 30 253 556. Wydano karty do głosowania 18 682 263 osobom uprawnionym, co stanowi 61,74% w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach.Frekwencja wyniosła więc 61,74%.

Wybrano 100 senatorów zgłoszonych przez następujące komitety wyborcze:

  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI: 43 senatorów;
  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 48 senatorów; 
  • KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 3 senatorów; 
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIDIA STAROŃ – ZAWSZE PO STRONIE LUDZI: 1 senator;
  • KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ: 2 senatorów; 
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WADIM TYSZKIEWICZ; 1 senator;  
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO: 1 senator;
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DEMOKRACJA OBYWATELSKA: 1 senator.

Kto uzyskał mandat senatora:

  1. Rafał Józef ŚLUSARZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  2. Krzysztof Stanisław MRÓZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  3. Dorota CZUDOWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  4. Agnieszka Maria KOŁACZ-LESZCZYŃSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  5. Aleksander Jakub SZWED - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  6. Bogdan Andrzej ZDROJEWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  7. Alicja Paulina CHYBICKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  8. Barbara Grażyna ZDROJEWSKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  9. Andrzej KOBIAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  10. Krzysztof BREJZA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  11. Antoni MĘŻYDŁO - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  12. Ryszard Jakub BOBER - KOMITET WYBORCZY PSL 
  13. Józef Mikołaj ŁYCZAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  14. Stanisław GOGACZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  15. Grzegorz CZELEJ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  16. Jacek BURY - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  17. Grzegorz Michał BIERECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  18. Józef ZAJĄC - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  19. Jerzy Mieczysław CHRÓŚCIKOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  20. Robert DOWHAN - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  21. Władysław KOMARNICKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  22. Wadim TYSZKIEWICZ - KWW WADIM TYSZKIEWICZ 
  23. Artur Jerzy DUNIN - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  24. Krzysztof KWIATKOWSKI - KWW KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO 
  25. Przemysław Jacek BŁASZCZYK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  26. Maciej Adam ŁUCZAK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  27. Michał SEWERYŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  28. Wiesław Józef DOBKOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  29. Rafał Michał AMBROZIK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  30. Andrzej Michał PAJĄK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  31. Marek PĘK - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  32. Jerzy Feliks FEDOROWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  33. Bogdan Adam KLICH - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  34. Włodzimierz BERNACKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  35. Kazimierz Adam WIATR - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  36. Jan Wincenty HAMERSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  37. Wiktor Michał DURLAK KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  38. Marek Eryk MARTYNOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  39. Jan Maria JACKOWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  40. Jolanta Emilia HIBNER - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  41. Michał Tomasz KAMIŃSKI - KOMITET WYBORCZY PS
  42. Marek Stefan BOROWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  43. Barbara BORYS-DAMIĘCKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  44. Kazimierz Michał UJAZDOWSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  45. Aleksander August POCIEJ KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  46. Robert Adam MAMĄTOW - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  47. Maria Zofia KOC KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  48. Waldemar Jerzy KRASKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  49. Stanisław KARCZEWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  50. Wojciech SKURKIEWICZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  51. Jerzy CZERWIŃSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  52. Danuta JAZŁOWIECKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  53. Beniamin Wincenty GODYLA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  54. Janina Zofia SAGATOWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  55. Zdzisław Stanisław PUPA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  56. Stanisław OŻÓG - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  57. Alicja Maria ZAJĄC - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  58. Mieczysław - Józef GOLBA KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  59. Marek Adam KOMOROWSKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  60. Mariusz Krzysztof GROMKO - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  61. Jacek BOGUCKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  62. Kazimierz Mariusz KLEINA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  63. Stanisław Józef LAMCZYK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  64. Sławomir Piotr RYBICKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  65. Bogdan Michał BORUSEWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  66. Ryszard Jan ŚWILSKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  67. Leszek CZARNOBAJ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  68. Ryszard Bogdan MAJER - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  69. Wojciech Jan KONIECZNY - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  70. Zygmunt Mieczysław FRANKIEWICZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  71. Halina Maria BIEDA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  72. Ewa Maria GAWĘDA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  73. Wojciech Piotr PIECHA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  74. Dorota Jolanta TOBISZOWSKA KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  75. Gabriela Anna MORAWSKA-STANECKA KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 
  76. Beata Maria MAŁECKA-LIBERA KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  77. Joanna SEKUŁA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  78. Agnieszka Aleksandra GORGOŃ-KOMOR - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  79. Tadeusz Wiktor KOPEĆ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  80. Marek Mirosław PLURA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  81. Jacek Władysław WŁOSOWICZ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  82. Jarosław RUSIECKI - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  83. Krzysztof Marek SŁOŃ - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  84. Jerzy WCISŁA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  85. Bogusława ORZECHOWSKA - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  86. Lidia Ewa STAROŃ - KWW LIDIA STAROŃ 
  87. Małgorzata KOPICZKO - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  88. Adam Stanisław SZEJNFELD - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  89. Jan Filip LIBICKI - KOMITET WYBORCZY PSL 
  90. Jadwiga Kazimiera ROTNICKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  91. Marcin Rafał BOSACKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  92. Paweł Antoni ARNDT - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  93. Margareta BUDNER - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 
  94. Wojciech Stanisław ZIEMNIAK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  95. Ewa Jolanta MATECKA - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  96. Janusz Andrzej PĘCHERZ - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  97. Tomasz Paweł GRODZKI - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  98. Magdalena Maria KOCHAN KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  99. Janusz GROMEK - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 
  100. Stanisław GAWŁOWSKI - KWW DEMOKRACJA OBYWATELSKA 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 7.8.2019

    Zmiany w Kodeksie wyborczym

    Celem zmian jest wprowadzenie korekt w regulacjach dotyczących składów Sądu Najwyższego rozpoznających sprawy z zakresu prawa wyborczego. Nowelizacja zakłada, że o ważności wyborów (...)

  • 22.12.2017

    Możliwość obniżenia diety parlamentarnej parlamentarzystom

    Nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora wprowadza możliwość obniżenia uposażenia oraz obniżenia lub utraty diety parlamentarnej parlamentarzystom, którzy naruszają powagę (...)

  • 24.10.2018

    Zmiany istotne dla prawodawców

    Nowelizacja przepisów przewiduje, że w regulaminach obu Izb parlamentu będzie można określić zasady obniżenia uposażenia i diety za naruszenie zachowaniem powagi Sejmu, Senatu albo Zgromadzenia (...)

  • 12.8.2018

    Prawo prasowe zaktualizowane

    Nowelizacja Prawa prasowego, w odpowiedzi na wniesioną do Sejmu petycję, dostosowuje archaiczne przepisy do aktualnego stanu prawnego. Rozszerza ona m.in. prawo do udzielania informacji prasie na osoby (...)

  • 1.10.2018

    Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

    Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.