„Rodzina 500+” - rozpoczął się nowy okres świadczeniowy

Rok 2021 przyniósł zmiany w programie „Rodzina 500+” – od teraz prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. – "Ten nowy okres świadczeniowy rozpoczyna się właśnie dzisiaj. Przypominam, że tylko złożenie wniosku do końca tego miesiąca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca" – wskazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od początku trwania programu „Rodzina 500+”, czyli od kwietnia 2016 r. do rodzin trafiło już 148 mld zł, a wsparciem objętych jest 6,6 mln dzieci. W ciągu ponad 5 lat działania programu realnie poprawiła się jakość życia wielu rodzin.

Rok 2021 przyniósł zmiany w programie „Rodzina 500+” – od teraz prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku.

Porady prawne

Rodzicu, złóż wniosek o świadczenie wychowawcze

– "Ten nowy okres świadczeniowy rozpoczyna się właśnie dzisiaj. W tym roku, w przeciwieństwie do roku poprzedniego, by dalej otrzymywać świadczenie, konieczne jest złożenie wniosku. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego, konieczne było złożenie wniosku na nowy okres świadczeniowy do końca kwietnia br." – powidziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wielu rodziców to zrobiło. Do tej pory złożono online ponad 3,38 mln wniosków. W sumie liczba wniosków złożonych drogą tradycyjną i elektroniczną wyniosła przeszło 3,94 mln.

– "Wnioski wciąż można składać, szczególnie zachęcam do korzystania z drogi elektronicznej – za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. To bardzo proste, szybkie i bezpieczne rozwiązanie" – zapewniła minister Maląg.

Uwaga!

Ważna informacja dla rodziców i opiekunów jest taka, że tylko złożenie wniosku do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Dlatego ci, którzy jeszcze nie złożyli wniosku, nie powinni zwlekać.


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika