Rozpoczęcie krajowych konsultacji publicznych Zielonej Księgi w sprawie spójności terytorialnej - różnorodność terytorialna siłą Europy

Publikacja Zielonej Księgi w sprawie spójności terytorialnej podczas Open Days 2008 w Brukseli rozpoczęła proces szerokich konsultacji dokumentu oraz europejską debatę na temat spójności terytorialnej. - Księga oraz sama debata to odpowiedź na postulaty zgłaszane przez Parlament Europejski, uczestników spotkania ministrów w Lipsku w 2007 roku oraz organizacji regionalnych, lokalnych i społecznych biorących udział w konsultacjach publicznych na temat Czwartego Raportu nt. Spójności - mówiła podczas spotkania komisarz Danuta Hübner.

Biorąc czynny udział w pracach nad projektem Zielonej Księgi oraz wcześniejszych pracach Komisji Europejskiej na temat terytorialnego wymiaru polityki spójności UE Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprasza wszystkich obywateli, naukowców,  samorządy lokalne i regionalne, instytucje, partnerów ekonomiczno-społecznych, organizacje działające na rzecz społeczeństwa obywatelskiego do zabrania głosu w debacie poświęconej Zielonej Księdze i tematowi spójności terytorialnej.

Cel konsultacji

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozpoczęło prace nad projektem stanowiska rządu wobec dokumentu Zielona Księga w sprawie spójności terytorialnej. Państwa uwagi i komentarze będą stanowić cenny wkład w przygotowywanego stanowiska rządu, które będzie przesłane Komisji Europejskiej w lutym 2009 roku.

Jak przesłać odpowiedź:

Uwagi i komentarze prosimy nadsyłać elektronicznie do 31 grudnia 2008 r. na adres: http://mrr.gov.pl/  lub na adres pocztowy:

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Departament Koordynacji Polityki Strukturalnej
ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa  z dopiskiem „Spójność terytorialna".

Zobacz dokument konsultacyjny:

Dokumenty źródłowe i inne, powiązane tematy:

Więcej informacji na temat debaty pojawi się wkrótce!

Źródło: http://mrr.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika