Spotkanie dotyczące stanu realizacji projektu ePUAP
W dniu 22 października br. odbyło się kolejne spotkanie poświęcone realizacji projektu Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, w którym wzięli udział przedstawiciele administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych.
Podczas spotkania prowadzonego przez Witolda Drożdża - Podsekretarza Stanu w MSWiA, Michał Bukowski - analityk w zespole ePUAP, omówił stan wdrażania usług publicznych na platformie, przedstawił usługodawców oraz listę usług przygotowanych do wdrożenia w pierwszej fazie realizacji projektu. Wspomniał również o cyklu 16 szkoleń organizowanych w każdym województwie, których głównym celem jest przybliżenie tematyki ePUAP w zakresie funkcjonalności oraz stanu realizacji projektu.
Następnie Mariusz Madejczyk - Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ds. integracji rejestrów państwowych, zwrócił uwagę na zagadnienia związane ze słownikami, wymianą informacji oraz przyszłością projektu ePUAP w kierunku usługowym. Ze względu na swoją istotę - tematy te stanowią istotny aspekt rozwoju informatyzacji w Polsce.
Kierunki zmian związane z nowelizacją ustawy w dziedzinie informatyzacji omówił Wojciech Wiewiórowski - Dyrektor Departamentu Informatyzacji MSWiA, który zwrócił szczególną uwagę na istotę i wagę dokonanych zmian w projekcie nowelizacji ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne oraz omówił podstawy prawne funkcjonowania sPUAPu.
Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat realizacji projektu oraz nowelizacji ustawy o informatyzacji. Uczestnicy zaprezentowali swoje opinie, a także uwagi do kierunków zmian zaproponowanych przez MSWiA. Poruszono również wątek rozwoju interoperacyjności m.in. z wykorzystaniem Portalu Interoperacyjności, stanowiącego część projektu ePUAP.
Spotkanie zorganizowane zostało przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Źródło: www.mswia.gov.pl
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?