Zmiany rozporządzeń w sprawie informacji o cenach transferowych

Publikacja rozporządzeń Ministra Finansów zmieniających rozporządzenia w sprawie informacji o cenach transferowych

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia Ministra Finansów zmieniające rozporządzenia w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie PIT oraz CIT.

Poniżej znajdują się odnośniki do tekstów rozporządzeń:

  1. rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 31 sierpnia 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych;
  2. rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 30 sierpnia 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Wyżej wymienione rozporządzenia weszły w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Przepisy rozporządzeń stosuje się do informacji o cenach transferowych składanych za rok podatkowy rozpoczynający się po dniu 31 grudnia 2021 r.

Porady prawne

Główne zmiany

  • Odzwierciedlenie zmian w rozporządzeniu w związku ze zmianami ustawowymi dot. tzw. transakcji rajowych, w tym: korekta treści oświadczenia podmiotu o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych dla transakcji innych niż transakcje kontrolowane.
  • Rezygnacja ze wskaźnika udział kosztów działalności operacyjnej z podmiotami powiązanymi w kosztach działalności operacyjnej podmiotu.

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika