Co zrobić z najemcą,który nie płaci czynszu spółdzielni mieszkaniowej

Pytanie:

Wynająłem mieszkanie. Niestety najemca nie płaci opłat do spółdzielni mieszkaniowej. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Boję się, że mogę przez to pójść do więzienia?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Umowę o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego zawarł ze spółdzielnią mieszkaniową Pan, a nie wynajmujący, wobec tego należy przyjąć, że to Pan jest obowiązany ( jako strona umowy ze spółdzielnią ) do uiszczania ustalonych opłat. Ze względu na to jednak, że mieszkania używa Pana wynajmujący, będzie Panu służyło roszczenie regresowe względem niego. Polega ono na możliwości dochodzenia od niego nieuregulowanych należności powstałych z użytkowaniem mieszkania na drodze sądowej.

Nie grozi Panu jednak z tego powodu zatrzymanie przez policję.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

nat

26.11.2014 11:0:7

Re: Co zrobić z najemcą,który nie płaci czynszu spółdzielni mieszkaniowej

podaj do sadu. i tyle. mam nadziej ze spisal pan protokol zdawczo-odbiorczy.

konrad

28.9.2012 22:28:24

Re: Co zrobić z najemcą,który nie płaci czynszu spółdzielni mieszkaniowej

witam mam problem wynajołem mieszkanie w w bloku najemcy ni chcą zapłacic za ostatnie 3 miesiącea 30 wrzesnia 2012 roku konczy im się umowa najmu nie pobrałem żadnego zabezpieczenia to znaczy pieniędzy a pomimo tego zniszczyli mieszkanie podłogi sciany a w umowie najmu jest zaznaczone że mają zostawic w takim stanie jakie otrzymali 30 .09 2012 w niedziele będą oddawac klucze i powiedzieli że nie zapłacą bo idą do nowo kupionego mieszkania na sto procent bo wiem że kupili co zrobic zeby zapłacili oddac ich do sądu bo sam niewiem mam 540 zl renty i niedam rady tego za nich spłacic proszę o szybką porade

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY