Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Pytanie:

"Czy jest jakiś przepis, który reguluje, po jakim czasie należy rzeczywiście uzyskać ciepłą wodę od momentu odkręcania kurka? Albo, ile litrów należy wylać ciepłej wody, aby w końcu ją uzyskać? Sytuacja ma miejsce na nowo oddanym osiedlu mieszkaniowym. Usterka wystąpiła zaraz po wprowadzeniu się do mieszkania. Administrator wówczas odpowiedział, że wszystko wróci do normy po zasiedlaniu większości mieszkań. Gdy większość mieszkańców się już wprowadziła, odpowiedział, że zgodnie z dokumentacją techniczną instalacja cyrkulacji ciepłej wody użytkowej została przewidziana tylko na pionach, nie obejmuje poziomów instalacji. Proszę powiedzieć, czy istnieje jakaś regulacja prawna dotycząca opisanej sytuacji? "

Odpowiedź prawnika: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Nie istnieją przepisy określające, jak długo należy czekać na wodę o określonej temperaturze po odkręceniu kurka ani też ile wody musi spłynąć, by taka woda popłynęła z kranu.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika