Czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu nieruchomością wspólną

Pytanie:

Czy czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu nieruchomością wspólną mogą być podejmowane przez większość współwłaścicieli?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Z art. 201 kc wynika, że do czynności zwykłego zarządu rzeczą wspólną potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli. W braku takiej zgody każdy ze współwłaścicieli może żądać upoważnienia sądowego do dokonania czynności. Czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu będą wymagały zgody wszystkich współwłaścicieli lokali. Ustawodawca nie wprowadza do porządku prawnego definicji czynności zwykłego zarządu oraz czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu pozostawiając tę kwestię rozstrzygnięciom doktryny oraz orzecznictwa.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY