Czynsz płacony przez współwłaściciela kamienicy

Pytanie:

"Jeden ze współwłaścicieli kamienicy sprzedał swoją część (1%) nieruchomości jednemu z mieszkancow zajmującemu mieszkanie. Ogólny metraż użytkowy mieszkania zawiera 115m2. Po przeliczeniu ułamkowym przynależności użytkowej z całości kamienicy należy się temu mieszkańcowi (współwłascicielowi) tylko 13.5m2. Ten nowy współwłaściciel (mieszkaniec) z chwilą przeprowadzenia notarialnego sprzedaży przestał płacić czynsz. Czy jest takie prawo, że mieszkaniec (współwłaściciel) zajmujący znacznie większy metraż niż jego własna przynależność jest całkowicie zwolniony z płatności czynszu? "

Odpowiedź prawnika: Czynsz płacony przez współwłaściciela kamienicy

Nie ma. Każdy z użytkowników powinien płacić czynsz odpowiadający wielkości faktycznej jego mieszkania. Współwłaściciele mogą się jednak umówić, że będzie on inaczej naliczany. Dopóki jednak takiej umowy nie ma to każdy powinien płacić według wcześniej ustalonych zasad.


Najważniejsze informacje prawne w jednym miejscu - obserwuj nas na Google News!


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika