Czynsz za mieszkanie służbowe

Pytanie:

Moja rodzina mieszka w mieszkaniu służbowym. Umowa jest zawarta pomiędzy moim mężem i zakładem pracy. Mąż się wyprowadził i od maja nie opłaca czynszu. Nadal pracuje w tym zakładzie, ja również. Ja nie posiadam środków na opłacanie, zarabiam 1300 PLN (netto), mąż ok. 6 tys. Co mam zrobić?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. Art. 6801 , małżonkowie bez względu na istniejące między nimi stosunki majątkowe są najemcami lokalu, jeżeli nawiązanie stosunku najmu lokalu mającego służyć zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych założonej przez nich rodziny nastąpiło w czasie trwania małżeństwa. Jeżeli między małżonkami istnieje rozdzielność majątkowa, do wspólności najmu stosuje się odpowiednio przepisy o wspólności ustawowej. Ustanie wspólności ustawowej w czasie trwania małżeństwa nie pociąga za sobą ustania wspólności najmu lokalu. Jednakże sąd, stosując odpowiednio przepisy o zniesieniu wspólności majątkowej, może z ważnych powodów na żądanie jednego z małżonków znieść wspólność najmu lokalu.

W związku z powyższym jest Pani również najemcą lokalu, na którym ciąży obowiązek uiszczania czynszu.

Prosimy również o zapoznanie się z treścią artykułów:

Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

Obowiązek alimentacyjny. Od kogo możesz żądać środków utrzymania bądź wychowania?

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

NA SKÓTY