Ewidencja czasu pracy

Pytanie:

Czy w karcie ewidencji czasu pracy należy zaznaczać delegacje - czy wliczać je do czasu pracy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 128 kodeksu pracy, czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Ponieważ delegacja - czyli podróż słuzbowa wykonywana jest na polecenie pracodawcy w celu wykonywania zadania służbowego poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy. W związku z tym nalezy uwzględniać delegacje służbowe w ewidencji czasu pracy i oznaczać je jako podróże służbowe.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: