Forma powiadomienia o wyborze oferty
Pytanie:
"Złożyliśmy ofertę w przetargu w Urzędzie Gminy. Zamawiający dokonał sprawdzenia ofert i wybrał wykonawcę. Zamieścił informację o wyborze oferty na stronie internetowej urzędu Gminy. Jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy pisemnej informacji o wyborze wykonawcy pocztą czy też faksem. Czy zatem zamieszczenie informacji na stronie internetowej Gminy jest wystarczającą formą informowania wszystkich oferentów o decyzji? Czy gmina ma obowiązek powiadomienia nas pisemnie o swojej decyzji droga faksową lub pocztową?"
Odpowiedź prawnika: Forma powiadomienia o wyborze oferty
Zgodnie z przepisem art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający jest zobowiązany niezwłocznie po wyborze oferty zawiadomić wykonawców którzy złożyli oferty m. in. o wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę), siedzibę i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano oraz uzasadnienie jej wyboru, a także nazwy (firmy), siedziby i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty wraz ze streszczeniem oceny i porównania złożonych ofert zawierającym punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację. Zawiadomienie powinno mieć formę pisemną, zgodnie z treścią art. 9 ust. 1 niniejszej ustawy.
Wyjątkiem od konieczności pisemnego zawiadamiania wykonawców jest licytacja elektroniczna, w toku której o wyborze najkorzystniejszej oferty informuje się wykonawców wyłącznie drogą elektroniczną.
Niezależnie od powyższego zamawiający jest zobowiązany zamieścić informacje o wyborze oferty na swojej stronie internetowej i w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie.
Otrzymanie zawiadomienia ma to znaczenie, iż od tej chwili liczy się termin do wniesienia protestu.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?