Forma prawna działalności agencji pracy tymczasowej

Pytanie:

Czy typem działalności musi być sp. z o.o., jeżeli zamierza się podjąć działalność w zakresie świadczenia usług pracy tymczasowej?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Przepisy nie zobowiązują do prowadzenia działalności w ramach agencji pracy tymczasowej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Ustawodawca nie narzuca forma prawnej tego rodzaju działalności – należy to zatem do sfery wyboru podmiotu, który zamierza prowadzić agencję.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Kamil

31.3.2014 17:39:24

Re: Forma prawna działalności agencji pracy tymczasowej

Jaki rodzaj spółki jest najbardziej opłacalny na starcie zakładania i działania agencji pracy tymczasowej? Głównie interesuje mnie kwestia opodatkowania jak i księgowości. Firma ma dopiero wystartować i musi się rozruszać żeby zacząć generować odpowiednie przychody.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Agencja pracy tymczasowej - charakterystyka instytucji

  Działalność podmiotu polegająca na zatrudnianiu pracowników tymczasowych i kierowaniu tych pracowników oraz osób niebędących pracownikami do wykonywania pracy tymczasowej na (...)

 • Zmiany dla pracowników tymczasowych

  Gotowe zmiany dla pracowników tymczasowych mają na celu poprawę warunków zatrudnienia i podniesienie standardów pracy. Najważniejsza zmiana ma zapobiec nadużywaniu terminów (...)

 • Na czym polega leasing pracowników?

  Jakie możliwości pozyskiwania pracowników ma pracodawca? Czy musi z pracownikiem podpisywać umowę o pracę nawet wtedy, gdy chce zatrudnić pracowników na krótki czas? Jakie perspektywy (...)

 • Agencje zatrudnienia, czyli o tym jak sam zarabiasz i pomagasz znaleźć pracę innym

  Problem bezrobocia jest niestety w naszym kraju wciąż aktualny. Przez długi okres czasu jedyną instytucją jaka mogła wesprzeć bezrobotnego w poszukiwaniu zatrudnienia był urząd pracy. Urzędy (...)

 • Tymczasowe zatrudnianie pracowników

  Pracodawcą jest jednostka organizacyjna, chociażby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna jeżeli tylko zatrudnia pracowników. Jednak w przypadku zatrudnienia tymczasowego (...)

NA SKÓTY