Informacje o spółce z o.o.

Pytanie:

"Interesują mnie wszystkie informacje jawne, które mogę zdobyć o sp z o.o. W szczególności interesuje mnie dokładny bilans spółki. Gdzie mogę go zdobyć, oczywiście poza siedzibą spółki. A także proszę o podanie, jakie dokumenty i gdzie w sposób jawny mogę je otrzymać. Nadmieniam, iż byłem nieletnim udziałowcem. "

Odpowiedź prawnika: Informacje o spółce z o.o.

Informacje jawne o spółce znajdują się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Można tam też sprawdzić dokumenty, na podstawie których dokonywano wpisów do KRS. Wniosek o odpis, pełny lub skrócony, można złożyć w dowolnym sądzie (wydział gospodarczy, Krajowy Rejestr Sądowy), wystarczy podać numer KRS danej spółki. Jeśli Pan go nie ma można złożyć wniosek o podanie tego numeru. Natomiast przeglądanie dokumentów jest możliwe w zasadzie tylko w wydziale sądu rejestrowego właściwym ze względu na siedzibę spółki. Dane o spółce (o zmianie wpisu, o sprawozdaniach finansowych) są także publikowane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Więcej informacji na ten temat zawiera artykuł: Ogólne informacje o KRS

 


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika