e-prawnik.pl Porady prawne

Kara za nielegalny pobór energii

Pytanie:

Czy zakład energetyczny może nałożyć na mnie za nielegalny pobór energii taką wysoką karę tj. 1700 zł i 1500 zł? Jaka jest podstawa prawna nałożenia takiej kary?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Kara za nielegalny pobór energii

29.5.2005

Kwestie ewentualnych kar i ich wysokości za nielegalny pobór energii ustalone są w taryfach (są one określone w regulaminie zakładów energetycznych), a zatem indywidualne dla konkretnego zakładu energetycznego.

Stawki taryf stosuje się do grupy taryfowej - przez którą należy rozumieć grupę odbiorców pobierających energię elektryczną lub korzystających z usług związanych z zaopatrzeniem w tę energię, dla których stosuje się jeden zestaw cen lub stawek opłat i warunków ich stosowania.

Podstawą sposobu ustalania taryf jest rozporządzenie, lecz wysokość tych taryf (i wysokość kar) określa zakład energetyczny.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Re: Kara za nielegalny pobór energii

grazyna -Łodz

20.7.2012 8:0:54

Re: Kara za nielegalny pobór energii

pomijam fakt że dziecko moje kradło prad i ja ponosze konsekwencje dostałam kary 2tys kary zapłaciłam wzbogacenie w urzędzie celnym i zostało mi 800żł do końca kary ,w tej chwili nie płacę tegoi mam komornika i mam pytanie czy moge ubiegać się w elektrowni o umożenie reszty kary?w tej chwili prad mam i płace należności ,bardzo się pochorowałam i moja choroba pochłania mi bardzo dużo pieniędzy ,niemam za co spłacić reszty kary prosze o informację jak to mam zrobic gdzie napisac i prośic i czy wogule mam szanse o umożenie pozostałej kary więkrza część jest spłacona

Re: Kara za nielegalny pobór energii

Justyna

9.3.2010 17:19:30

Re: Kara za nielegalny pobór energii

Witam bardzo serdecznie! Oto postawiony mi zarzut: ,, stwierdzono ze magnez hamujacy w licznikujest rozmagnetyzowany.... Ingerencja do licznika miała na celu fałszowaniejego wskazan". barzo prosze o pomoc i napisać mi jak napisać odwołanie. Nie ukrywam, ze potrzebuje go na juz

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ