Kara za nielegalny pobór energii

Pytanie:

"Czy zakład energetyczny może nałożyć na mnie za nielegalny pobór energii taką wysoką karę tj. 1700 zł i 1500 zł? Jaka jest podstawa prawna nałożenia takiej kary?"

Odpowiedź prawnika: Kara za nielegalny pobór energii

Kwestie ewentualnych kar i ich wysokości za nielegalny pobór energii ustalone są w taryfach (są one określone w regulaminie zakładów energetycznych), a zatem indywidualne dla konkretnego zakładu energetycznego.

Stawki taryf stosuje się do grupy taryfowej - przez którą należy rozumieć grupę odbiorców pobierających energię elektryczną lub korzystających z usług związanych z zaopatrzeniem w tę energię, dla których stosuje się jeden zestaw cen lub stawek opłat i warunków ich stosowania.

Podstawą sposobu ustalania taryf jest rozporządzenie, lecz wysokość tych taryf (i wysokość kar) określa zakład energetyczny.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • grazyna -Łodz 2014-07-20 08:00:54

    pomijam fakt że dziecko moje kradło prad i ja ponosze konsekwencje dostałam kary 2tys kary zapłaciłam wzbogacenie w urzędzie celnym i zostało mi 800żł do końca kary ,w tej chwili nie płacę tegoi mam komornika i mam pytanie czy moge ubiegać się w elektrowni o umożenie reszty kary?w tej chwili prad mam i płace należności ,bardzo się pochorowałam i moja choroba pochłania mi bardzo dużo pieniędzy ,niemam za co spłacić reszty kary prosze o informację jak to mam zrobic gdzie napisac i prośic i czy wogule mam szanse o umożenie pozostałej kary więkrza część jest spłacona

  • Justyna 2012-03-09 17:19:30

    Witam bardzo serdecznie! Oto postawiony mi zarzut: ,, stwierdzono ze magnez hamujacy w licznikujest rozmagnetyzowany.... Ingerencja do licznika miała na celu fałszowaniejego wskazan". barzo prosze o pomoc i napisać mi jak napisać odwołanie. Nie ukrywam, ze potrzebuje go na juz


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika