e-prawnik.pl Porady prawne

Korzystanie z rzeczy wspólnej

Pytanie:

Jak kształtują się obowiązki współwłaścicieli w zakresie korzystania z rzeczy wspólnej?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Korzystanie z rzeczy wspólnej

24.4.2012

Zgodnie z Kodeksem cywilnym:

Art.206.Każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ