Link do strony internetowej a prawa autorskie

Pytanie:

Posiadam własną stronę internetową, która będzie wykorzystywana w przyszłości w związku z działalnością Spółki. Na powyższej stronie internetowej zamieszczam wiele informacji, jak również linki do innych stron internetowych. Ostatnio zauważyłem, że na stronie Sejmu RP, do której mam na stronie umieszczony link został umieszczony napis, że nie zezwala się na komercyjne używanie, kopiowanie i inne wykorzystanie danych znajdujących się w bazie danych ISAP - internetowy system aktów prawnych. Czy dodanie linku kwalifikować się może do powyższego zastrzeżenia? Nadmieniam, że od innych administratorów Urzędowych i Rządowych stron otrzymałem zgody, a wręcz zachęty do umieszczania linków graficznych do ich stron. Czy mogę pozostawić ten link na mojej stronie?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Naszym zdaniem umieszczenie adresu strony internetowej (linku) nie narusza prawa administratora ani właściciela strony. Trochę bardziej skomplikowana jest sprawa z linkami graficznymi. Jeśli bowiem umieści Pan ten link w takiej samej grafice na Pana stronie, a będzie to np. logo innej firmy, może to powodować konsekwencje prawne – czyn nieuczciwej konkurencji, naruszenie znaku towarowego itp. Dlatego też w tym przypadku dla pewności lepiej poprosić o zgodę.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Tomek

16.2.2016 13:52:40

Re: Link do strony internetowej a prawa autorskie

A jeżeli jakaś osoba umieści link na swojej stronie internetowej pod nazwą www.mojafirma.pl (nazwa mojej domeny która jest wykupiona na mnie) a link prowadzi do konkurencji na inny podobny adres to czy to jest dozwolone?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: