Moc prawna wpisu w księdze wieczystej

Pytanie:

"W którym momencie mocy nabiera wpis do KW? "

Odpowiedź prawnika: Moc prawna wpisu w księdze wieczystej

Domniemujemy, iż przedmiotem pytania jest uprawomocnienie się wpisu do księgi wieczystej. Postanowienie o wpisie do księgi wieczystej staje prawomocne, gdy nie przysługuje już od niego środek odwoławczy. Tak więc wpis do kw staje się prawomocny z chwilą, a którą prawomocne stanie się postanowienie o wpisie do KW.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Piotr 2014-08-04 15:08:36

    Ludzie kochani. Jakie postanowienie o wpisie? Postanowienie takie zapada jedynie w razie sprostowania błędów migracji oraz sprostowania oczywistej usterki dokonanego już poprzednio wpisu. W każdej innej sytuacji ( a więc w 99,99% przypadków) nie wydaje się żadnego postanowienia o wpisie. Wpis jest szczególnym rodzaje orzeczenia. Wynika to wprost z KPC ( art. 626 ze zn. 8 par. 6 KPC).

  • Gall 2012-08-17 11:47:28

    Na zawiadomieniu o wpisie jest pouczenie o przysługującym w terminie tygodnia od doręczenia prawie do skargi/apelacji. Wpis staje się więc prawomocny po tygodniu od odebrania zawiadomienia przez ostatnią stronę postępowania.

  • Rav22wawa 2011-11-20 17:25:16

    W banku twierdzą, że jest to czas miesiąca od wpisania hipoteki przez Sąd. Chyba zgłupieli. A może to prawda? Pomocy!


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika