Najprostsza forma opodatkowania dla przedsiębiorcy

Pytanie:

Witam. Planuję założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Jaka forma opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, będzie dla mnie najprostsza?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Podatnik uzyskujący przychody z działalności gospodarczej ma możliwość wyboru formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Przedsiębiorca ma możliwość wyboru formy opodatkowania według zasad ogólnych (według stawki albo podatek liniowy) lub jedną z ryczałtowych form opodatkowania – karta podatkowa i ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Najprostszą formą opodatkowania jest karta podatkowa – jest ona jednak dostępna tylko w przypadku ściśle określonych rodzajów działalności gospodarczej.


Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.2.2015

  Karta podatkowa 2015

  Jak zmieniają się stawki karty podatkowej i ile wyniosą w 2015 roku? Jak wybrać tą metodę opodatkowania zamiast ogólnych zasad opodatkowania na podstawie skali podatkowej?

 • 21.5.2014

  Zakładanie spółki cywilnej - Kto i w jaki sposób może założyć spółkę cywilną?

  Ten tekst pomoże Ci podjąć decyzję o tym, czy warto założyć spółkę cywilną. Spółka cywilna jest umową, w której dwie lub więcej osób wyraża wolę współpracy (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 19.10.2013

  Kto może rozliczać się w formie ryczałtu ewidencjonowanego?

  Nie wszyscy podatnicy mogą korzystać z opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego. Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (...)