Naruszenie warunków gwarancji

Pytanie:

"01-06-04 zakupiliśmy lodówkę do biura (biuro mieści się w budynku mieszkalnym). Czy w świetle nowych przepisów zapis w karcie gwarancyjnej mówiacy o tym, że przedmiot gwarancji przeznaczony jest do użytkowania zgodnie z instrukcja, "wyłącznie w warunkach domowych" zwalnia serwis od usunięcia zgłoszonej usterki w ramach gwarancji tylko dlatego, że sprzęt jest własnością firmy, a nie osoby fizycznej i użytkowany (zgodnie z instrukcja, w warunkach domowych) przez pracowników firmy? Dziękuje za odpowiedź. "

Odpowiedź prawnika: Naruszenie warunków gwarancji

Pojęcie "warunki mieszkalne" odnosi się do miejsca, w którym znajduje się sprzęt. Chodzi o to, aby sprzęt znajdował się w zamkniętym pomieszczeniu, w odpowiedniej (domowej) temperaturze, ani nie był narażony na działanie opadów atmosferycznych itp. Nie ma znaczenia przez kogo sprzęt jest używany, ani to, kto jest jego właścicielem. Ważne jest, by używać go w sposób określony w instrukcji.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika