e-prawnik.pl Porady prawne

Podstawa prawna pobierania opłat za wodomierz

Pytanie:

Czy istnieje podstawa prawna do pobierania opłaty abonamentowej za wodomierz lokatora, kupiony i założony przez niego samego? Jak jest owa podstawa prawna?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Podstawa prawna pobierania opłat za wodomierz

2.7.2004

Podstawą prawną pobierania opłat abonamentowych przez przedsiębiorstwo wodno - kanalizacyjne jest par. 5 ust. 1 pkt 3 i pkt 6 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2002 r. w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Re: Podstawa prawna pobierania opłat za wodomierz

Telesfor 68

14.8.2015 22:5:25

Re: Podstawa prawna pobierania opłat za wodomierz

Mysle, ze oplaty za moj wodomierz nie powinno byc wcale. To jest ukryty podatek.

Re: Podstawa prawna pobierania opłat za wodomierz

Lucyna Surówka

27.1.2014 11:45:44

Re: Podstawa prawna pobierania opłat za wodomierz

Mam wodomierz w domku letniskowym. Pobieram wodę z sieci, ale mam swoje szambo. Korzystam z wody głównie w wakacje. W każdym miesiącu, niezalężnie od pobierania wody płacę opłatę abonamentową za wodomierz / 7,02 z VAT/ przewyższającą koszt 1m3 wody /5,43 zł/. To jakaś paranoja. Wydaje mi się, że opłata za wodomierz winna być niższa dla tych, którzy pobierają wodę okazjonalnie / bo i konserwacja mniejsza/ niż tych którzy pobierają wodę przez cały rok. Myślę, że opłaty za wodę winny być np kwartalne + jeden abonament za wodomierz, a nie miesiąc w miesiąc czy pobieram wodę, czy nie.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ