Podstawa prawna pobierania opłat za wodomierz

Pytanie:

Czy istnieje podstawa prawna do pobierania opłaty abonamentowej za wodomierz lokatora, kupiony i założony przez niego samego? Jak jest owa podstawa prawna?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Podstawą prawną pobierania opłat abonamentowych przez przedsiębiorstwo wodno - kanalizacyjne jest par. 5 ust. 1 pkt 3 i pkt 6 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2002 r. w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Telesfor 68

14.8.2015 22:5:25

Re: Podstawa prawna pobierania opłat za wodomierz

Mysle, ze oplaty za moj wodomierz nie powinno byc wcale. To jest ukryty podatek.

Lucyna Surówka

27.1.2014 11:45:44

Re: Podstawa prawna pobierania opłat za wodomierz

Mam wodomierz w domku letniskowym. Pobieram wodę z sieci, ale mam swoje szambo. Korzystam z wody głównie w wakacje. W każdym miesiącu, niezalężnie od pobierania wody płacę opłatę abonamentową za wodomierz / 7,02 z VAT/ przewyższającą koszt 1m3 wody /5,43 zł/. To jakaś paranoja. Wydaje mi się, że opłata za wodomierz winna być niższa dla tych, którzy pobierają wodę okazjonalnie / bo i konserwacja mniejsza/ niż tych którzy pobierają wodę przez cały rok. Myślę, że opłaty za wodę winny być np kwartalne + jeden abonament za wodomierz, a nie miesiąc w miesiąc czy pobieram wodę, czy nie.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.4.2017

  Dziecko 6-letnie w przedszkolu bez opłaty

  Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomniało, że zgodnie z przepisami możliwość pobierania opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego obejmuje dzieci w wieku do 5 lat. Od 1 stycznia 2017 (...)

 • 27.6.2017

  Zmiany w ochronie prawnej odmian roślin

  Ustawa z dnia 8 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie prawnej odmian roślin wprowadza nowe rozwiązania w relacjach pomiędzy hodowcami oraz organizacjami hodowców a posiadaczami (...)

 • 23.7.2010

  Przedłużenie zasiłku chorobowego

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

 • 23.1.2019

  Brak opłat za pobyt przy łóżku dziecka w szpitalu?

  Rządowy projekt wprowadza zakaz pobierania opłat od rodziców lub opiekunów za pobyt z dzieckiem albo osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym w szpitalu lub innym zakładzie leczniczym (...)

 • 12.9.2016

  Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?

  Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić (...)