e-prawnik.pl Porady prawne

Prawo o użytkowania działki w rodzinnych ogródkach działkowych a rozwód małżonków

Pytanie:

Jakie są losy prawa do użytkowania działki w rodzinnych ogródkach działkowych, po rozwodzie małżonków?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Na podstawie § 34 statutu Polskiego Związku Działkowców, każde z rozwiedzionych małżonków ma obowiązek pisemnego zgłoszenia do zarządu rodzinnych ogrodów działkowych faktu rozwiązania małżeństwa w terminie 3 miesięcy od dnia, w którym wyrok rozwodowy się uprawomocnił. Następnie zarząd mając na względzie § 33 statutu ustala, komu pozostawia prawo użytkowania działki. Przyznając jednemu z małżonków prawo użytkowania działki, jednocześnie drugiego małżonka skreśla z listy członków zwyczajnych i stwierdza wygaśnięcie prawa użytkowania działki.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

NA SKÓTY