Prowadzenie akt osobowych pracownika

Pytanie:

"Pracownik dostarczył wypowiedzenie umowy o pracę za wypowiedzeniem. Do jakiej części wpiąć dokument wypowiedzenia umowy o pracę?"

Odpowiedź prawnika: Prowadzenie akt osobowych pracownika

Kwestie związane z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej związanej ze stosunkiem pracy regulują przepisy rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz.U. z 1996 r. Nr 62, poz. 286 ze zm.).

Zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 3a oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę należy wpiąć w akta osobowe pracownika w części C, w której to rejestruje się wszystkie dokumenty związane z ustaniem zatrudnienia.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Leszek 2012-02-08 13:53:40

    A jeśli to wypowiedzenie zostanie wycofane i obie strony wyrażą na to zgodę, to czy nadal taki dokument ma być w części C? czy w części B skoro stosunek pracy nadal trwa. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika