Przeniesienie prawa użytkowania wieczystego

Pytanie:

W jakiej formie powinna być sporządzona umowa przeniesienia użytkowania wieczystego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Użytkowanie bądź udział w użytkowaniu wieczystym powinny być przeniesione w formie aktu notarialnego:
Art. 237 Kodeksu cywilnego. Do przeniesienia użytkowania wieczystego stosuje się odpowiednio przepisy o przeniesieniu własności nieruchomości.
Art. 158. K.c. Umowa zobowiązująca do przeniesienia własności nieruchomości powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. To samo dotyczy umowy przenoszącej własność, która zostaje zawarta w celu wykonania istniejącego uprzednio zobowiązania do przeniesienia własności nieruchomości; zobowiązanie powinno być w akcie wymienione.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY