Przepisy, które należy stosować do umów dzierżawy

Pytanie:

Jakie przepisy należy stosować do umów dzierżawy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Regulacje dotyczące dzierżawy umieszczone zostały w ramach jednego tytułu XVII

księgi trzeciej kodeksu cywilnego ( dalej kc ) pt. „Najem i dzierżawa". Nie jest to przypadkowe bowiem

podobieństwo prawnej konstrukcji obu umów jest na tyle do siebie zbliżone, że ustawodawca

zdecydował się posłużyć ogólnym odesłaniem do przepisów umowy o najmie. Zgodnie z treścią

art. 694 kodeksu cywilnego do dzierżawy będą stosowane odpowiednio przepisy o najmie. Wynika

stąd, że jeśli nic innego nie wynika z przepisów o dzierżawie, znajdują odpowiednie zastosowanie

przepisy o najmie, tj. w szczególności art. 673 § 1 kc stanowiący o warunkach wypowiedzenia umowy.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: