Reklamacja - zwrot kosztów montażu

Pytanie:

Zakupiłem towar w hurtowni budowlanej. Za montaż tego towaru zapłaciłem obcej firmie 1200 zł. Towar okazał się wadliwy, i dostałem pełny zwrot kosztów. Zakupiłem gdzie inny towar (u konkurencji) i ponownie go zamontowałem. Za montaż zapłaciłem 1450 zł. Czy mogę od pierwszej hurtowni (od wadliwego towaru) żądać zapłaty za ponowny montaż, za który zapłaciłem?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Nie, nie może Pan. Hurtownia odpowiada za wadliwy towar. W wyniku reklamacji doszło do zwrotu jak Pan napisał wszystkich kosztów. Rozumiemy przez to również koszt montażu w kwocie 1200 zł.

Skutkiem wadliwości towaru było nienależyte wykonanie umowy i poniesienie kosztu montażu. Hurtownia zobowiązana jest do zwrotu kosztów montażu, lecz tylko pierwszego.

Skoro bowiem doszło do pełnej rekompensaty kosztów i zakupu towaru u konkurencji, to pierwotny sprzedawca (hurtownik) nie może ponosić kosztów montażu, gdyż nie jest w ogóle do tego zobowiązany.

Byłby do tego zobowiązany drugi sprzedający w razie, gdyby towar okazał się wadliwy i kupujący poniósł koszty jego montażu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

krakow

20.7.2015 22:5:45

Re: Reklamacja - zwrot kosztów montażu

powołując się na jaki art. / paragraf jest możliwy zwrot kosztów montażu?

jerzy sliwicki

23.2.2013 9:50:30

Re: Reklamacja - zwrot kosztów montażu

zlozylem w sklepie podanie o zwrot kosztow ponownego montazu kola dwumasowego W jakim terminie sklep powinien zwrocic Mi pieniadze?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.8.2009

  Diety krajowe - Sposób rozliczania delegacji służbowych na obszarze kraju - delegacje krajowe

  Podróżą służbową jest wykonywanie polecenia określonego przez pracodawcę poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub stałe miejsce pracy pracownika. Polecenie (...)

 • 7.12.2004

  Zagraniczne podróże służbowe żołnierzy

  Zagraniczną podróżą służbową żołnierza jest wykonywanie przez żołnierza czynności służbowych poza granicami państwa w terminie i miejscu określonych w poleceniu odbycia zagranicznej podróży (...)

 • 31.10.2006

  Diety zagraniczne - Sposób rozliczania delegacji zagranicznych

  Podróżą służbową odbywaną poza granicami kraju jest wykonywanie zadania w terminie i w państwie określonym przez pracodawcę. Czas pobytu pracownika poza granicami kraju liczy się w takim (...)

 • 20.5.2015

  Reklamacja obuwia - nowe zasady od 2015 roku

  REKLAMACJA BUTÓW NA NOWYCH ZASADACH - zmiana przepisów od początku 2015 roku. Nowe przepisy korzystniejsze dla konsumentów.  Na jakiej podstawie reklamować buty? Jak skorzystać (...)

 • 18.12.2018

  Prezenty przez internet?

  Jeśli kupujemy prezenty przez internet, można je zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Odsyła na się je swój koszt. Ważne są terminy dostawy i realizacji zamówienia (...)