Reklamacja - zwrot kosztów montażu

Pytanie:

"Zakupiłem towar w hurtowni budowlanej. Za montaż tego towaru zapłaciłem obcej firmie 1200 zł. Towar okazał się wadliwy, i dostałem pełny zwrot kosztów. Zakupiłem gdzie inny towar (u konkurencji) i ponownie go zamontowałem. Za montaż zapłaciłem 1450 zł. Czy mogę od pierwszej hurtowni (od wadliwego towaru) żądać zapłaty za ponowny montaż, za który zapłaciłem?"

Odpowiedź prawnika: Reklamacja - zwrot kosztów montażu

Nie, nie może Pan. Hurtownia odpowiada za wadliwy towar. W wyniku reklamacji doszło do zwrotu jak Pan napisał wszystkich kosztów. Rozumiemy przez to również koszt montażu w kwocie 1200 zł.

Skutkiem wadliwości towaru było nienależyte wykonanie umowy i poniesienie kosztu montażu. Hurtownia zobowiązana jest do zwrotu kosztów montażu, lecz tylko pierwszego.

Skoro bowiem doszło do pełnej rekompensaty kosztów i zakupu towaru u konkurencji, to pierwotny sprzedawca (hurtownik) nie może ponosić kosztów montażu, gdyż nie jest w ogóle do tego zobowiązany.

Byłby do tego zobowiązany drugi sprzedający w razie, gdyby towar okazał się wadliwy i kupujący poniósł koszty jego montażu.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • krakow 2017-07-20 22:05:45

    powołując się na jaki art. / paragraf jest możliwy zwrot kosztów montażu?

  • jerzy sliwicki 2015-02-23 09:50:30

    zlozylem w sklepie podanie o zwrot kosztow ponownego montazu kola dwumasowego W jakim terminie sklep powinien zwrocic Mi pieniadze?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika