Rozliczenie roczne a świadczenia z ZUS

Pytanie:

W 2006 roku byłam na zwolnieniu chorobowym, a później na urlopie macierzyńskim. W tamtym czasie otrzymywałam świadczenia z ZUS. Czy za ten okres powinnam otrzymać z ZUS PIT do rozliczenia rocznego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Jeżeli podatniczka była w 2006 r. na zwolnieniu chorobowym, a później na urlopie macierzyńskim i otrzymywała świadczenia z ZUS, to powinna otrzymać z Zakładu PIT-11 i uwzględnić go w swoim zeznaniu rocznym. Jeżeli PIT-11 dotychczas nie dotarł, można zadzwonić do właściwego Inspektoratu ZUS z prośbą o informację, czy dokument taki został wysłany.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • ZUS wysyła PIT-y

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ok. 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

 • Czy emeryt musi rozliczyć PIT - PIT 2016

  Świadczenia emerytalne uzyskiwane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, czyli z ZUS i KRUS, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób (...)

 • Twój e-PIT - rozliczenie przygotowane przez administrację skarbową

  Usługa Twój e-PIT w 2019 r. będzie dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie też PIT-36, PIT-36L i PIT-28. Rozliczenia (...)

 • Do 2 marca 2020 r. złóż PIT-28

  2 marca br. mija termin złożenia PIT-28. Zeznanie można złożyć poprzez usługę Twój e-PIT, e-Deklaracje lub papierowo w urzędzie skarbowym. W usłudze Twój e-PIT podatnik (...)

NA SKÓTY