Sprzedaż środka trwałego przy zawieszeniu sp.z o.o

Pytanie:

W chwili obecnej sp. z o.o. ma zawieszoną działalność do 31.12.2009 roku. Chcemy sprzedać dwa środki trwałe. Jeden do kontrahenta z Polski, drugi do kontrahenta z Niemiec. Czy sprzedaż środka trwałego do kontrahenta z Niemiec wymaga odwieszenia działalności?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Spółka z o.o. nie musi wznawiać działalności w celu sprzedaży środka trwałego. Stanowi o tym wyraźnie art. 14a ust. 4 pkt. 3) ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007r. Nr 155 poz. 1095): art. 14a (...)4. W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca: (...)3) ma prawo zbywać własne środki trwałe i wyposażenie;

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 16.1.2012

    Likwidacja środka trwałego, a koszty uzyskania przychodu

    W myśl art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej PIT) oraz art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej CIT) kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w (...)

  • 7.1.2014

    VAT 2014 - sprzedaż samochodu firmowego

    Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów osobowych (...)

  • 21.3.2017

    Ułatwienia przy zakupie biletów lotniczych i nakłady inwestycyjne wliczane od razu w koszty?

    Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. Przewidziano kolejne ułatwienia dla (...)

  • 19.3.2013

    Kiedy VAT może być kosztem?

    W podatku dochodowym od osób fizycznych wyklucza się zasadniczo uznanie za koszt uzyskania przychodu wydatków poniesionych tytułem zapłaty zobowiąza­nia w podatku od towarów i usług, z tym że (...)

  • 9.1.2017

    Zasady amortyzacji budynków

    Co do zasady zakupu nieruchomości nie można od razu wpisać w koszty uzyskania przychodów. Tego rodzaju koszty rozlicza się poprzez odpisy amortyzacyjne. Na czym polegają zasady amortyzacji (...)