Termin wydania sprzedanego lokalu

Pytanie:

"Czy mogę w akcie notarialnym dotyczącym sprzedaży mieszkania dokonać zapisu, że zapłatę za mieszkamie przyjmuję w dniu podpisania aktu notarialnego, a mieszkanie udostępnię po upływie np. 9-ciu miesięcy. Czy taka umowa jest zgodna z prawem i czy nowy właściciel mieszkania może kazać mi opuścić mieszkanie przed upływem tego terminu?"

Odpowiedź prawnika: Termin wydania sprzedanego lokalu

Taki zapis będzie zgodny z prawem. Jeżeli druga strona takie postanowienie zaakceptuje, podpisze akt notarialny obejmujący umowę sprzedaży o takiej treści, nie będzie mogła żądać opuszczenia mieszkanaia przed terminem określonym w umowie.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika