Ubezpieczenie społeczne KRUS a praca w firmie

Pytanie:

"Witam pracuję w dużej firmie na pełny etat. Oprócz tego posiadam paro hektarowe gospodarstwo rolne. Czy muszę płacić składki na ubezpieczenie społeczne z KRUS?"

Odpowiedź prawnika: Ubezpieczenie społeczne KRUS a praca w firmie

Jeśli podlega Pani już obowiązkowo ubezpieczeniu społecznemu z innego tytułu, to nie ma podstaw do objęcia Panią ubezpieczeniem społecznym z KRUS i podlega Pani obowiązkowo ubezpieczeniu w ZUS. W takim przypadku powinna Pani uregulować zaległe składki na ubezpieczenie społeczne w ZUS wraz z odsetkami.

 

Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika