Umowa spółki cywilnej - forma

Pytanie:

Czy umowa spółki cywilnej musi być zawarta w formie aktu notarialnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 860  kc, umowa spółki cywilnej powinna być stwierdzona pismem dla celów dowodowych. Do zawarcia umowy spółki cywilnej wystarcza zatem zwykła forma pisemna, choć, oczywiście, nie ma przeszkód, by była to tzw. szczególna forma pisemna-jaką jest akt notarialny.

Polecamy również lekturę artykułu:

Zasady funkcjonowania spółki cywilnej

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: