VAT od wynajmu mieszkań

Pytanie:

Wynajmuję kilka mieszkań, do chwili obecnej nie płaciłem podatku VAT. Jakie warunki muszę spełnić w roku 2014, aby od najmu mieszkań w dalszym ciągu nie płacić podatku VAT?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o podatku od towarów i usług zwalnia się od podatku VAT usługi w zakresie wynajmowania lub wydzierżawiania nieruchomości o charakterze mieszkalnym lub części nieruchomości, na własny rachunek, wyłącznie na cele mieszkaniowe.

Zwolnienie to obowiązuje również w roku 2014.

Na mocy art. 43 ust. 20 wskazanej ustawy zwolnienie powyższe nie ma zastosowania do usług związanych z zakwaterowaniem (są to jednak inne usługi niż typowy najem mieszkań.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: