Wykreślenie zastawu rejestrowego

Pytanie:

Jak znieść zastaw rejestrowy na samochód?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W przypadku, gdy odpadły podstawy stosowania zabezpieczenia w postaci zastawu rejestrowego, takie jak spłacenie wierzytelności, która była podstawą ustanowienia zastawu, zgoda kredytobiorcy na zniesienie zastawu, należy wówczas wystąpić do sądu, w którym dokonano jego wpisu z wnioskiem o jego wykreślenie. Należy tego dokonać na urzędowym formularzu dostępnym w sądzie i dołączyć do wniosku wspomniane wcześniej pismo z banku jako załącznik. Ponadto należy uiścić opłatę w wysokości 50 zł.

Tagi:  zstaw, rejestr, wpis

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

RejestrZastawow.i

30.7.2013 10:4:3

Re: Wykreślenie zastawu rejestrowego

Sprawdzamy, wpisujemy i wykreślamy zastawy z Rejestru Zastawów. Zapraszam do skorzystania z naszych usług. www.RejestrZastawow.info

Grzegorz

9.1.2012 20:5:59

Re: Wykreślenie zastawu rejestrowego

mam tylko jedno zdanie na ten temat powinien to zrobić Bank. ponieważ nie każdy wie jak wypisać wniosek do sądu bank i tak tyle na nas zarabia że powinien to zrobić choćby po to żeby ułatwić to swoim nowym i starym klientom. Pozdrawiam.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  Zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego jest konkretnym prawem zastawnika, które może być przedmiotem obrotu. Obrót ten jest jednak ograniczony, gdyż nie jest możliwe przeniesienie prawa zastawu (...)

 • 9.11.2004

  Zabezpieczenie roszczeń wynikających z zastawu rejestrowego

  Zgodnie z ogólnymi zasadami, wierzyciel może żądać ustanowienia zabezpieczenia dochodzonego przez siebie roszczenia. Podobnie w przypadku zastawu rejestrowego, pomimo zabezpieczenia wierzytelności (...)

 • 9.11.2004

  Przedmiot zastawu rejestrowego

  W przeciwieństwie do zwykłego zastawu, uregulowanego w kodeksie cywilnym, zastaw rejestrowy pozwala zastawcy (dłużnikowi) na zatrzymanie zastawionej rzeczy i czerpanie z niej pożytków. Jest (...)

 • 14.8.2006

  Rejestr zastawów

  Sama umowa zastawnicza nie powoduje jeszcze powstania zastawu rejestrowego. Konieczny do tego jest wpis do rejestru zastawów. Jest to więc wpis konstytutywny, tzn. tworzący prawo. Z wpisem tym (...)

 • 9.8.2006

  Umowne zaspokojenie zastawnika z przedmiotu zastawu rejestrowego

  Co do zasady, zaspokojenie z przedmiotu zastawu rejestrowego następuje w drodze sądowego postępowania egzekucyjnego. Strony jednak mogą umówić się odmiennie co do sposobu zaspokojenia. Zastaw (...)