Wypowiedzenie umowy najmu a faktyczne zamieszkiwanie lokalu przez najemcę

Pytanie:

Najemca wypowiedział umowę najmu lokalu. Minął już jednak okres wypowiedzenia a on nadal mieszka w mieszkaniu za moją zgodą. Czy umowa najmu nadal obowiązuje?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wskazujemy na treść art. 674 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym:

jeżeli po upływie terminu oznaczonego w umowie albo w wypowiedzeniu najemca używa nadal

rzeczy za zgodą wynajmującego, poczytuje się w razie wątpliwości, że najem został przedłużony

na czas nie oznaczony".

W doktrynie przyjmuje się, iż takie przedłużenie polega na tym, że stosunek najmu trwa nadal i ma taką samą treść.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY