Zadania komisji przetargowej i kierownika zamawiającego, w procedurze o udzielenie zamówienia publicznego

Pytanie:

"Jakie zadania w postępowaniu przetargowym o udzielenie zamówienia publicznego, mają: komisja przetargowa i kierownik zamawiającego?"

Odpowiedź prawnika: Zadania komisji przetargowej i kierownika zamawiającego, w procedurze o udzielenie zamówienia publicznego

Według art. 20 ust. 1. p.z.p. komisja przetargowa jest zespołem pomocniczym kierownika. Członkowie komisji przetargowej są uprawnieni do dokonywania wszelkich czynności związanych z oceną oferty, łącznie z propozycją wyboru oferty najkorzystniejszej, którą ostatecznie wybiera kierownik jednostki, lub osoba przez niego upoważniona, zatwierdzająca propozycję komisji przetargowej i podpisująca umowę o zamówienie publiczne. To on ostatecznie odpowiada za poprawność formalną i merytoryczną przeprowadzonego postępowania, nie zaś członkowie komisji przetargowej. (Norek Emil - Prawo zamówień publicznych. Komentarz. Warszawa 2006 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie II) ss. 596)
Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika