Zmiana jednoosobowej firmy w spółkę cywilną

Pytanie:

"W obecnej chwili prowadzę działalność gospodarczą na swoje nazwisko. Ze względów podatkowych korzystniejszym wyjściem byłoby prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej zawartej ze współmałżonkiem. W jaki sposób dokonać "zamiany" działalności gospodarczej na swoje nazwisko na spółkę cywilną i z jakimi konsekwencjami podatkowymi muszę się liczyć "zamykając" starą firmę?"

Odpowiedź prawnika: Zmiana jednoosobowej firmy w spółkę cywilną

Nie ma możliwości przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę cywilną. Jedyną możliwością dokonania takiej zamiany jest zamknięcie (zlikwidowanie) działalności jednoosobowej, a następnie zawiązanie i zarejestrowanie spółki cywilnej. Co do konsekwencji podatkowych, wskazać pragniemy, że nasz serwis nie zajmuje się jeszcze tą problematyką. W przyszłości chcemy rozszerzyć naszą działalność.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika