Obniżenie czymszu przez najemcę

Pytanie:

Czy najemca rzeczy może żądać obniżenia czynszu?

Masz inne pytanie do prawnika?

29.7.2013

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Obniżenie czymszu przez najemcę

Zgodnie z art. 664 par. 1 kodeksu cywilnego:

Jeżeli rzecz najęta ma wady, które ograniczają jej przydatność do umówionego użytku, najemca może żądać odpowiedniego obniżenia czynszu za czas trwania wad.  

Obniżka czynszu winna odpowiadać czasowi trwania wady i zmniejszeniu będącego jej skutkiem, użyteczność rzeczy.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne