Odszkodowanie od osób bezprawnie zajmujących lokal

Pytanie:

Czy mam prawo żądać odszkodowania od osób bezprawnie zajmujących lokal, który jest moją własnością?

Masz inne pytanie do prawnika?

4.4.2011

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Odszkodowanie od osób bezprawnie zajmujących lokal

Osoby, które zajmują lokale bez zgody właściciela ( osoby zajmujące lokal bez tytułu prawnego ) są obowiązane na mocy art. 18 ustawy o ochronie praw lokatorów, do dnia opróżnienia lokalu, co miesiąc uiszczać odszkodowanie. Odszkodowanie to powinno co do zasady odpowiadać wysokości czynszu, jaki właściciel mógłby otrzymać z tytułu najmu lokalu. Jeżeli odszkodowanie nie będzie pokrywać poniesionych strat, właściciel może żądać od osoby zajmującej lokal bez tytułu prawnego odszkodowania uzupełniającego.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Samochód Parking Policyjny UK

27.6.2018 przez: naneknh18

reklama na ogrodzeniu

28.8.2017 przez: ppioter