Przedawnienie roszczeń z czynu nieuczciwej konkurencji

Pytanie:

Kiedy przedawniają się roszczenia z czynu nieuczciwej konkurencji?

Masz inne pytanie do prawnika?

22.1.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Przedawnienie roszczeń z czynu nieuczciwej konkurencji

Art. 20. ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

Roszczenia z tytułu czynów nieuczciwej konkurencji ulegają przedawnieniu z upływem lat trzech. Bieg przedawnienia rozpoczyna się oddzielnie co do każdego naruszenia. Przepis art. 442 Kodeksu cywilnego stosuje się odpowiednio.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: